Facebook wprowadza lokalną walutę oraz abonament

Facebook poinformował o zmianach wprowadzonych w systemie płatności online, który będzie wkrótce korzystał z lokalnych walut. Ponadto deweloperzy otrzymają do dyspozycji mechanizm subskrypcji.


"Odkąd wprowadziliśmy w 2009 roku Kredyty [Kredyty Facebooka, czyli wirtualna waluta Facebooka - red.], większość gier na Facebooku zaczęła wprowadzać swoje własne wirtualne waluty zmniejszając zapotrzebowanie na szeroką platformę wirtualnej waluty" - tłumaczy Prashant Fuloria z Facebooka.

W związku z tym Facebook postanowił wprowadzić zmiany w systemie kredytowym płatności online dla całej sieci społecznościowej. Oznacza to, że twórcy programów i gier sprzedający za ich pośrednictwem różne przedmioty będą musieli do końca roku przestawić się z Kredytów Facebooka na lokalną walutę.

Jakie są zalety tego rozwiązania?

Zdaniem Facebooka lokalny system walutowy zapewni deweloperom większą elastyczność, gdyż pozwoli im na różnicowanie cen w zależności od rynku (Kredyty przeliczone zostaną na pieniądze), czyli uniezależni nas od przewidzianej dla amerykańskich użytkowników Facebooka polityki cenowej. Zapewni też większą wygodę, gdyż od razu będziemy wiedzieli, ile musimy zapłacić za dany przedmiot w złotówkach.

Abonament

Facebook poinformował ponadto, że deweloperzy będą mogli także skorzystać z mechanizmu subskrypcji.

"Dzięki subskrypcji będziesz mógł ustalić cykliczny strumień przychodów i oferować zaktualizowane treści lub premie za miesięczną opłatę. To kolejny dobry sposób dla deweloperów do sprzedaży przedmiotów i usług na Facebooku. Oczywiście subskrypcja będzie się odbywała przy wykorzystaniu lokalnej waluty" - powiedział Prashant Fuloria.

Więcej kasy dla Facebooka

Zmiany te z pewnością mają na celu zapewnienie Facebookowi większych dochodów. Usprawnienie systemu płatności poprzez wprowadzenie lokalnej waluty i abonamentu może bowiem zachęcić firmy do szerszej sprzedaży swoich produktów za jego pośrednictwem. Ponadto również użytkownicy będą bardziej skłonni do głębszego sięgnięcia do kieszeni.