Facebook wprowadza nowy typ albumów. Dodawaj zdjęcia wspólnie ze znajomymi

Portal Facebook zaczyna implementację w serwisie nowego typu albumów. Od teraz użytkownicy będą mogli wspólnie dodawać zdjęcia do jednej kolekcji. Może to pomóc w organizacji pamiątkowych fotografii z ważnych wydarzeń, które dotyczą całej grupy znajomych.

Obecnie na portalu Facebook każdy użytkownik może udostępnić zdjęcie oraz stworzyć album, który dodany zostanie do jego profilu. Problematyczna była jednak sytuacja, gdy z jednego wyjazdu, imprezy lub uroczystości wrzucała fotografie więcej niż jedna osoba. Zdjęcia były podzielone na kilka różnych albumów, a każdy mógł mieć inne ustawienia prywatności. Teraz stworzenie takiej kolektywnej kolejci ma być jednak łatwiejsze.

Pracownicy Facebooka po burzy mózgów postanowili wprowadzić możliwość udostępniania zdjęć do jednego albumu wielu osobom jednocześnie. Wspólnie udokumentować wydarzenie będzie mogło do 50 osób, a każda z nich będzie mogła wrzucić do 200 fotografii. Do prywatnego albumu może wgrać pliki wyłącznie jedna osoba, a limit wtedy wynosi 1000 zdjęć. Co więcej, albumy mają pozwolić też na łatwe ustawienie prywatności zgromadzonych materiałów.

facebook-shared-album

facebook-shared-album

Widoczność zdjęć można ustawić jako publiczną, dostępna dla znajomych osób umieszczających zdjęcia lub ograniczoną wyłącznie do osób, które same udostępniają zdjęcia. Osoba będąca pierwotnym właściciele kolekcji może wybrać osoby, które mogą udostępniać zdjęcia we współdzielonym albumie, a także dowolnie usuwać dodane fotografie przez innych, aby zachować nad nimi kontrolę.

Współdzielone albumy na zdjęcia mogą być świetnym rozwiązaniem do zgromadzenia rozproszonych po serwisie zdjęć z wakacji lub różnych uroczystości, które do tej pory użytkownicy umieszczali na swoich tablicach. Rozwiązanie jest obecnie testowane w USA i niestety nie ma na razie informacji, kiedy będą mogli z tego udogodnienia skorzystać użytkownicy w Polsce.