Facebook wprowadza poważne zmiany w aktualnościach

Od dłuższego czasu aktualności można było wyświetlać na dwa sposoby. U góry ekranu widniały przyciski "najpopularniejsze aktualności" i "najnowsze". Dzięki nim ustalaliśmy, w jaki sposób chcemy sortować treści dodawane przez znajomych. Teraz wszystko się zmienia.

Nowe aktualności Facebooka

Kto jeszcze nie został przez Facebooka uraczony nowym wyglądem i działaniem aktualności, ten może je zobaczyć zmieniając język strony na angielski (lub angielski piracki, jeśli ktoś preferuje) w ustawieniach konta. Nowe aktualności łączą najpopularniejsze z najnowszymi. Pierwsze reakcje facebookowiczów są raczej negatywne, ale przyjrzyjmy się tym zmianom bliżej.

Nasze wszystkie aktualności są teraz wyświetlane w jednej kolumnie, ale w dwóch grupach. Pierwsza od góry prezentuje najpopularniejsze aktualności, a druga najnowsze. Oczywiście każdy wpis znajomego można oznaczyć lub odznaczyć jako najpopularniejszy, a Facebook będzie się uczył naszych upodobań.

Jeśli długo nie odwiedzamy naszego konta, to najpopularniejsze aktualności mogą być już nieco... nieaktualne, ale w ten sposób Facebook będzie starał się pokazać nam przegląd najważniejszych dla nas zdarzeń od czasu naszej ostatniej wizyty. Jeśli jednak logujemy się często, to zdarzenia te zostaną wybrane spośród aktualności ostatnich godzin lub minut.

Najpopularniejsze wiadomości będą wybierane podobnie jak obecnie, czyli pod kątem naszych relacji z zamieszczającą je osobą, ilości komentarzy, polubień, typu wpisu i naszych reakcji na poprzednie aktualności od tego znajomego. Przytrzymując kursor nad znajomym rozwinie się teraz menu, z którego będziemy mogli dostosować jakie i ile wiadomości od danej osoby chcemy otrzymywać.

To kolejne poważne zmiany na Facebooku w ostatnim czasie. Niedawno wprowadzono m.in. nowe listy znajomych oraz zmiany w ustawieniach prywatności.