Facebook wprowadzi opcję pozwalającą pozostawić swoje konto "w testamencie"

Z Facebooka korzysta aktywnie ponad pół miliarda osób, więc z samej statystyki wynika, że wiele z nich nie przeżyje do końca 2015 roku. Facebook postanowił wprowadzić możliwość wyznaczenia osoby, która zajmie się kontem po zgonie właściciela.

Usługa ta zwie się "Legacy Contact" - jak na razie zaczyna być wdrażana dla użytkowników portalu w Stanach Zjednoczonych, a w dalszych miesiącach ma objąć cały świat. Posiadacz konta może za jej pomocą wyznaczyć osobę, która w przypadku jego zgonu będzie mogła zająć się profilem. Będzie możliwość skasowania go, ale również i pozostawienie go z dodanym przed imieniem i nazwiskiem przedrostkiem "Remembering". Jak do tej pory w przypadku śmierci Facebook automatycznie blokował konto i kasował je po jakimś czasie - choć zastanawia mnie, w jaki sposób administratorzy dowiadywali się o zgonie użytkownika? Wracając do Legacy Contact, jest tu jeszcze jedna ciekawa rzecz - "dziedzic" profilu będzie mógł zamieszczać na nim nowe zdjęcia profilowe oraz aktualizować status.

Facebook wprowadzi opcję pozwalającą pozostawić swoje konto "w testamencie"

Ustawienia Facebooka

Choć z jednej strony wydawać się to może dość niepotrzebne, to z drugiej pozwoli to rodzinie na pozostawienie takiej specyficznej "tablicy pamiątkowej" po zmarłej osobie. Ostatnia rzecz, która ma pojawić się z Legacy Contact, to możliwość pobrania wszystkich zdjęć i klipów z galerii użytkownika w jednej paczce. No cóż, można się zatem ironicznie pocieszyć, że kiedy nas już nie będzie, pozostaniemy przynajmniej na FB... o ile "dziedzic" nie zdecyduje się na skasowanie konta.

Zobacz również:

  • Facebook - jak usunąć konto?