Facebook wydaje aplikacje Messenger

Serwis społecznościowy wprowadził na rynek nową aplikacje mobilną. Zwiększa ona możliwości czatu dostępnego w dotychczasowej aplikacji i pozwala na szybsze wymienianie się wiadomościami, swoją lokalizacją oraz zdjęciami. Jest to pierwszy efekt pracy zespołu deweloperów firmy Beluga dla Facebooka.

Serwis społecznościowy zaprezentował nową aplikację, która działa jak klient czatu grupowego. Aplikacja Messenger pozwala na szybkie wysyłanie wiadomości do znajomych i grup z Facebooka oraz dzielenie się swoją lokalizacją i zdjęciami. Działa w systemach operacyjnych Android oraz iOS i jest już dostępna w Android Market i App Store.

W marcu Facebook kupił firmę Beluga, która znana jest ze stworzenia podobnej aplikacji mobilnej posiadającej możliwości czatu grupowego. Niewątpliwie nowy Facebook Messenger jest efektem pracy zespołu jej deweloperów.

Od czasu, gdy pojawiło się Google+, Facebook prezentuje coraz więcej nowych rozwiązań, które mają mu pomóc w zachowaniu pozycji lidera wśród serwisów społecznościowych.

Niedawno Facebook przy współpracy ze Skypem wprowadził możliwość rozmów wideo. Oczywiście serwis społecznościowy zaprzecza, że ma to jakikolwiek związek z rywalizacją jaką toczy z nowym serwisem Google+, który w przeciągu miesiąca zdobył 25 mln użytkowników.