Facebook wyprzedził Google jako najczęściej wpisywany adres URL

Chris Finke za pomocą swojego dodatku do przeglądarki przeanalizował ponad 7,5 mln wpisów z paska adresu i odkrył, że najczęściej wprowadzanym adresem URL jest właśnie facebook.com. Jest on znacznie popularniejszy niż drugi w kolejności google.com. Nie oznacza to jednak, że Google jest rzadziej odwiedzane niż Facebook.

Jak to możliwe, że Facebook jest częściej wpisywanym adresem, a mimo to, jak podaje serwis Alexa i inne, ciągle Google jest najpopularniejszą stroną w Internecie? Dzieje się tak dlatego, że internauci często wpisują swoje zapytania na pasku wyszukiwania lub bezpośrednio na paska adresu, a to kieruje ich do wyników popularnej wyszukiwarki.

Nie zmienia to jednak faktu, że według analizy Chrisa Finke facebook.com ma 9 proc. udziału we wszystkich wpisywanych adresach w przeglądarkach internetowych, a google.com zajmuje drugie miejsce i ma jedynie 3,3 procent. To taki sam wynik jaki uzyskał youtube.com.

Zobacz również:

  • Facebook - jak usunąć konto?
  • Chrome do natychmiastowej aktualizacji. Dlaczego?
  • TOP 7 filmów na YouTube w 2023 roku - Ciekawe, czy znasz je wszystkie

Te trzy serwisy wyraźnie dominują nad resztą. Na kolejnych miejscach są gmail.com i twitter.com z 1,1 proc. oraz mail.google.com, yahoo.com i hotmail.com z 0,6 procenta. Pierwszą dziesiątkę dopełniają amazon.com i reddit.com z 0,5 proc. udziału.

Dane pochodzą od osób korzystających z dodatku URL Fixer do przeglądarki Firefox, który poprawia błędy popełniane przy wpisywaniu adresów. Inne ciekawe dane pochodzące z tej analizy to m.in. zanik korzystania z przedrostka www, który pojawiał się tylko w 49,5 proc. wpisywanych adresów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: