Facebook wzbogaca Instagram funkcją nagrywania filmów

Facebook przygotował niespodziankę dla użytkowników serwisu Instagram i udostępnił im możliwość nagrywania i dzielenia się krótkimi filmikami.

Instagram to, jak czytamy na Wikipedii:

"fotograficzny serwis społecznościowy hostingu zdjęć, połączony z aplikacją o tej samej nazwie (dostępną aktualnie na systemy operacyjne iOS oraz Android), który umożliwia użytkownikom robienie zdjęć, stosowanie do nich filtrów cyfrowych oraz udostępnianie ich w różnych serwisach społecznościowych".

Jak się okazuje, definicję tę trzeba będzie uzupełnić. Facebook, który kupił Instagram w kwietniu 2012 roku, przygotował bowiem dla jego użytkowników bardzo miłą niespodziankę. Od teraz mogą oni bowiem korzystać z nowej funkcjonalności, pozwalającej aplikacji na nagrywanie i dzielenie się krótkimi filmami (ich długość: 3-15 sekund), które dodatkowo można wzbogacić za pośrednictwem jednego z 13 unikalnych filtrów.

Dlaczego filmiki są tak krótkie? Kevin Systrom, współtwórca aplikacji, tłumaczy, że ich długość została dobrana tak, aby nie były one za długie przy wysyłaniu ze smartfona, ale jednocześnie pozwalały na "uchwycenie najważniejszego".

"To ten sam Instagram, który znamy i kochamy, lecz teraz się rusza" - powiedział Systrom.