Facebook z McAfee dla bezpieczeństwa użytkowników

Celem wspólnej inicjatywy jest lepsza ochrona osób korzystających z Facebooka. Służyć temu ma oprogramowanie bezpieczeństwa firmy McAfee, specjalne narzędzie skanująco-naprawcze oraz materiały edukacyjnych.

Porozumienie zawarte między Facebookiem i McAfee zakłada bezpłatne udostępnienie na okres sześciu miesięcy pakietu McAfee Internet Security Suite wszystkim użytkownikom Facebooka. Obecnie z opcji tej mogą skorzystać jedynie w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Włoszech, Niemczech, Holandii, Francji, Kanadzie, Meksyku i Brazylii. Usługa zostanie udostępniona użytkownikom pochodzącym z pozostałych krajów jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

Aby rozpocząć sześciomiesięczną subskrypcję wcześniej trzeba zostać fanem McAfee na Facebooku, co można zrobić pod tym adresem.

Zobacz również:

  • Facebook - jak usunąć konto?
  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 10? [24.03.2023]

Dla użytkowników Facebooka przygotowano także specjalne narzędzie na wypadek włamania na ich konto w serwisie społecznościowym. Z jego pomocą będzie można ponowne zabezpieczyć swój profil, a dodatkowo oczyścić system ze złośliwego oprogramowania.

W planach jest też wspólne opracowywanie materiałów o charakterze edukacyjnym, które będą dostępne na specjalnej stronie Facebooka poświęconej bezpieczeństwu - Facebook Security Page. Informacji na temat bezpieczeństwa będzie też można szukać na profilu firmy McAfee na Facebooku, który ma być regularnie aktualizowany.

Zagrożenia w społecznościówkach

Użytkownicy Facebooka są narażeni na wiele zagrożeń. Od lat nęka ich wykradający dane, i zamieniający ich komputery w "zombie" robak "Koobface", czy są atakowani przez botnety usiłujące instalować złośliwe oprogramowanie na komputerach użytkowników. W grudniu 2009 r. utworzono specjalną radę zajmującą się kwestiami bezpieczeństwa na Facebooku, w skład której weszło pięć organizacji zajmujących się zagadnieniami bezpieczeństwa online. Celem jej działania jest wypracowanie zasad bezpiecznego korzystania z tego serwisu społecznościowego.

Podpisanie umowy z McAfee to tylko jeden z elementów zmian w tym liczącym ponad 350 mln członków serwisie społecznościowym. Dotychczas zmieniono politykę prywatności - obecnie to użytkownicy decydują o tym, w jakim zakresie i komu udostępniają należące do nich informacje.