Facebook z funkcją przypominania o badaniu stanu zdrowiea

Największy portal społecznościowy zaczyna martwić się o zdrowie swoich użytkowników.

Facebook wprowadza nowe narzędzie do profilaktyki zdrowotnej, które pozwala amerykańskim użytkownikom zadecydować czy chcą otrzymywać przypomnienia o badaniach lekarskich, szczepionkach oraz badaniach przesiewowych w kierunku raka. Początkowo firma skupia się na dwóch głównych przyczynach zgonów zarejestrowanych w Stanach Zjednoczonych czyli chorobach serca oraz nowotworach. Facebook nie zapomina również o niezwykle groźnej i bardzo często bagatelizowanej grypie. Wiemy, że firma Mark'a Zuckerberg'a zamierza w niedalekiej przyszłości rozszerzyć zakres chorób, a także udostępnić funkcję dla użytkowników z innych regionów. Firma współpracuje z kilkoma amerykańskimi organizacjami zdrowotnymi, aby było to możliwe.

Facebook z funkcją przypominania o badaniu stanu zdrowiea

Użytkownicy mogli będą wyszukiwać profilaktykę zdrowotną w obrębie aplikacji mobilnej Facebook'a, aby dowiedzieć się, które badania są zalecane przez organizacje partnerskie, w zależności od wieku oraz płci. Dla przykładu kobiety mające od 45 do 55 lat będą otrzymać coroczne powiadomienia o wykonaniu mammografii. O odpowiedniej porze roku Facebook wyśle także powiadomienia Push o grypie. Użytkownicy mogą używać narzędzia do ustawiania przypomnień o ważnym dla nich znaczeniu.

To nie pierwszy krok Facebook'a w kierunku zdrowia użytkowników. Od pewnego czasu dostępna jest funkcja, która pozwala zapisać się wybranym użytkownikom jako dawcy krwi. Według przekazanych danych skorzystało z niej już ponad 50 milionów osób.

Niestety nie ma róży bez kolców. Facebook do korzystania z nowego narzędzia wykorzystuje najbardziej prywatne dane swoich użytkowników, a jak dobrze wiemy na przestrzeni ostatniego roku Facebook był w centrum wielu skandali dotyczących ochrony danych osobowych swoich użytkowników. Firma twierdzi, że wprowadziła dodatkowe zabezpieczenia dla danych wprowadzonych do aplikacji i nie będzie wyświetlać reklam opartych na danych dostarczanych przez użytkowników. Czy faktycznie tak się stanie? Czas pokaże.

Źródło: technologyreview.com