Facebook z trybem ciemnym wreszcie dla użytkowników iPhone'a

Facebook rozpoczął wdrażanie nowej aplikacji z trybem ciemnym dla systemu operacyjnego iOS.

Facebook od bardzo długiego czasu przymierza się do wprowadzenia motywu ciemnego w aplikacji głównej Facebook'a. Z ciemnego motywu można korzystać już w Messengerze, ale nadal brakuje go w Facebooku.

Tryb ciemny w aplikacji Facebook na iOS

Tryb ciemny w aplikacji Facebook na iOS

Firma ogłosiła właśnie, że rozpoczyna wdrażanie najnowszej wersji aplikacji, która obsługuje systemowy tryb ciemny na urządzeniach pracujących pod kontrolą systemu iOS oraz iPadOS.

Część użytkowników może korzystać już z nowej funkcji. Opcje dotyczące trybu ciemnego pojawił się w ustawieniach aplikacji.

O trybie ciemnym po raz pierwszy usłyszeliśmy już jakiś czasu temu. W kwietniu portal 9to5Mac informował, że Facebook jest w trakcie projektowania oraz testów trybu ciemnego interfejsu dla swojej głównej aplikacji na urządzenia z systemem operacyjnym iOS.

Tryb ciemny w aplikacji Facebook'a można uruchomić z poziomu ustawień. W tym celu należy kliknąć w trzy linie w prawym dolnym rogu i przejść do sekcji Ustawienia i prywatność.

Tryb ciemny nie jest jeszcze globalnie dostępny dla wszystkich użytkowników. Facebook potwierdził, że funkcja jest dostępna dla "niewielkiego procentu użytkowników na całym świecie". Firma nie posiada w chwili obecnej harmonogramu udostępniania trybu ciemnego reszcie użytkowników.

Niestety na naszych testowych urządzeniach z systemem iteracyjnym iOS tryb ciemny w aplikacji Facebook nie jest jeszcze dostępny. Sprawdź, czy opcja działa u Ciebie i daj nam znać w komentarzach.

Sprawdź najświeższe informacje na temat iPhone 12.

Chcesz kupić nowy telefon? Poniżej znajdziesz iPhone'a 11 w najlepszych cenach