Facebook: za dolara skutecznie dostarczysz wiadomość do każdego

Facebook poinformował o rozpoczęciu testów nowej funkcjonalności systemu zarządzającego przesyłanymi wiadomościami.

Obecnie system zarządzający wiadomościami przesyłanymi pomiędzy użytkownikami Facebooka filtruje je w ten sposób, że wiadomości od znajomych trafiają do naszej głównej skrzynki odbiorczej, zaś pozostałe lądują w katalogu "Inne", do którego praktycznie nie zaglądamy. No i właśnie to spędza sen z powiek Marka Zuckerberga, który martwi się, że niektóre ważne dla nas wiadomości nie zostaną przez nas zauważone i przeczytane.

Aby rozwiązać ten problem (no i oczywiście zapewnić sobie nowe źródło dochodu) rozpoczął on więc testy nowej funkcjonalności, dzięki której za jednodolarową opłatę możemy wysłać wiadomość bezpośrednio do skrzynki odbiorczej osoby spoza kręgu naszych znajomych.

"Kilku komentatorów i badaczy zauważyło, że obciążenie nadawcy pewnymi kosztami może być najbardziej skutecznym sposobem na zniechęcenie do wysyłania niechcianych wiadomości i ułatwienie dostarczania wiadomości, które są istotne i przydatne." - czytamy w wydanym przez Facebook oświadczeniu.

Testy nowej usługi prowadzone są wśród amerykańskich użytkowników Facebooka. Obecnie mogą oni wysłać nie więcej niż jedną płatną wiadomość tygodniowo.

______________________

Co o tym sądzicie? To dobry pomysł?


Zobacz również