Facebook zaatakowany przez hakerów. Podobno nic nie wykradli...

Facebook wydał oświadczenie, z którego wynika, że został zaatakowany przez hakerów. Podobno żadne dane nie zostały jednak wykradzione.

Największy serwis społecznościowy na świecie, czyli Facebook, to wspaniały zbiór danych osobowych, do którego z pewnością wiele firm chciałoby mieć dostęp. Niestety nie mamy dobrych informacji dla jego użytkowników. Jak się niedawno bowiem dowiedzieliśmy, w styczniu padł on ofiarą "wyrafinowanego" ataku hakerów, którzy wykorzystali lukę w Javie. Hakerska akcja została przeprowadzona podczas odwiedzenia przez "garstkę" pracowników Facebooka zainfekowanej strony dla mobilnych deweloperów.

Co skradli hakerzy? Z oświadczenia Facebooka wynika, że obecnie nic nie wskazuje na to, aby przejęli oni jakiekolwiek dane użytkowników. Pewności jednak chyba mieć nie możemy...

W wydanym oświadczeniu Facebook napisał również:

"Facebook nie był osamotniony w ataku. Oczywiste jest, że inni również ostatnio byli atakowani i infiltrowani"

Jak łatwo się domyślić, chodzi tutaj o przeprowadzony kilka tygodni temu atak na Twittera, w wyniku którego do rąk hakerów trafić miały informacje (hasła, nazwiska, e-maile) o 250 tysiącach jego aktywnych użytkownikach.

Ponadto Fred Wolens, rzecznik Facebooka, przyznał, że serwis zwlekał z ogłoszeniem informacji o ataku, aby mieć szanse na zbadanie sprawy. Obecnie współpracuje z organami ścigania, aby pomóc w namierzeniu hakerów.

Na koniec warto dodać, że odpowiedni patch łatający lukę został już przez Facebooka zastosowany.