Facebook zaczyna przerabiać zdjęcia portretowe na trójwymiarowe

Zgodnie z zapowiedzią złożoną przez Marka Zuckerberga na majowej konferencji F8 dla deweloperów, Facebook zaczyna powoli wdrażanie funkcji zmieniającej typowe zdjęcia portretowe publikowane w strumieniu aktualności na fotografie z efektem 3D. W ciągu najbliższych tygodni nowość zostanie stopniowo udostępniona wszystkim użytkownikom społecznościówki.

Facebook wdraża zdjęcia 3D

Wyglądające na trójwymiarowe zdjęcia zaczęły się już pojawiać w strumieniu aktualności Facebooka. Do ich oglądania nie potrzebujemy żadnych dodatkowych okularów. Wystarczy lekko poruszyć smartfonem, aby zobaczyć obiekt na pierwszym planie, a w tle podążające za ruchem otoczenie. Jedyne co musimy zrobić, to sami wykonać zdjęcie w trybie portretowym i opublikować (o ile zaktualizowana aplikacja Facebooka nam na to pozwoli).

Facebook zaleca, aby wybierać kadry z wyraźnie odcinającym się pierwszym planem, głębią ostrości i odpowiednim kontrastem, aby wykorzystać maksymalny potencjał funkcji. Wystarczy potem stworzyć nowy post i po naciśnięciu “Dodaj materiał do posta” na liście wyświetli się pozycja zdjęcie 3D. Zostaniemy przeniesieni do folderu z zapisanymi zdjęciami portretowymi. Po dodaniu zdjęcia i jego opisaniu wystarczy wszystko opublikować. Całość odbywa się po stronie infrastruktury społecznościówki.

Zobacz również:

  • Zaostrzenie prywatności na iOS nie zadziałało na Facebooka!
  • Facebook i Instagram – chcesz być modny? Znamy sposób

Poza wyświetlaniem bez okularów w strumieniu aktualności na smartfonach posty ze zdjęciami 3D będzie można obejrzeć również w okularach Oculus Go i Oculus Rift. Jeśli jeszcze nie możecie dodawać zdjęć z efektem 3D, musicie poczekać na aktualizację aplikacji na swoich smartfonach.