Facebook zakazuje treści zaprzeczających istnieniu Holokaustu

Mark Zuckerberg stwierdził, że jego opinia na temat Holocaustu ewoluowała, a Facebook nie będzie zezwalał na publikowanie postów informujących, że wydarzenie to nie miało miejsca.

Największy portal społecznościowy na świecie usunie wszystkie treści, które "zaprzeczają lub zniekształcają Holocaust". CEO Facebooka informuje, że jest to rozszerzenie polityki mającej walczyć z nienawiścią. W dobie "dobrze udokumentowanego wzrostu antysemityzmu na świecie i alarmującym poziomem niewiedzy na temat Holokaustu" Facebook zamierza walczyć z szerzącą się dezinformacją.

iPhone X z uruchomionym Facebookiem
Tim Bennett/Unsplash

iPhone X z uruchomionym Facebookiem

Tim Bennett/Unsplash

Przypominamy, że w przeszłości Facebook był mocno krytykowany za przyzwolenie na swobodne rozpowszechnianie fakenewsów, który negowały istnienie Holokaustu.

Zobacz również:

  • Threads, konkurencja Twittera od Facebooka, już dostępny. Niestety nie w Polsce

Poza usunięciem treści niezgodnych z faktami, Facebook zamierza kierować osoby szukające informacji o Holocauście do źródeł zewnętrznych ze sprawdzonymi informacjami.

Wiceprezes ds. polityki treści na Facebooku Monika Bickert przyznała, że na wprowadzenie zmian jeszcze poczekamy. Facebook będzie uczył recenzentów i tworzył nowe systemy, które odpowiedzialne będą za filtrowanie informacji o Holocauście.

Na początku roku stwierdzono, że algorytmy Facebooka aktywnie promują treści zaprzeczające Holokaustowi.

Wcześniej na temat Holokaustu wypowiedział się CEO Facebooka Mark Zuckerberg, który niejako przyzwolił do publikowania treści niezgodnych ze stanem faktycznym.

W wywiadzie dla Recode w 2018 r. Zuckerberg powiedział, że Facebook nie usunie treści z zaprzeczeń Holokaustu, ponieważ uważał, że osoby te nie "celowo się myliły [w sprawie Holokaustu]".

W dzisiejszym wpisie na Facebooku, Zuckerberg powiedział, że jego myślenie w tej sprawie "ewoluowało".

Źródło: theverge.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: