Facebook zaoferuje nowe opcje zabezpieczeń - co zmieni się w 2021 roku?

Facebook oskarżany jest o gromadzenie zbyt dużej ilości danych o swoich użytkowników. Firma zamierza lepiej je zabezpieczyć. Wolelibyśmy ograniczenie zbieranych danych, ale lepsze to, niż nic.

Facebook planuje uruchomić wsparcie dla tokenów bezpieczeństwa na urządzeniach mobilnych dla użytkowników, którzy pragną wdrożyć dodatkowe opcje ochrony swojego konta. Informacja została przekazana przez szefa polityki bezpieczeństwa Facebooka.

Weryfikacja wieloskładnikowa
Źródło: macworld.com

Weryfikacja wieloskładnikowa

Źródło: macworld.com

W 2021 roku program Facebook Protect dotrze do znacznie większej ilości kont. Zostanie on udostępniony użytkownikom którzy są szczególnie narażeni na ataki. Mowa o dziennikarzach, obrońcach praw człowieka, a także politykach i celebrytach.

Zobacz również:

  • Instrukcja obsługi TikToka - co musisz wiedzieć?
  • Ten mały szczegół spowoduje, że bardzo szybko zainstalujesz iOS 15.3 na swoim iPhonie

Facebook Protect to system, który zawiera dodatkowe zabezpieczenia takie, jak weryfikacja dwuskładnikowa oraz monitorowanie potencjalnych zagrożeń hackerskich w czasie rzeczywistym.

Dotychczas Facebook Protect działał jednie w Stanach Zjednoczonych. Z tego rozwiązania korzystają politycy, partie polityczne, agencje rządowe, personel wyborczy oraz każda zweryfikowana osoba biorąca udział w wyborach na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Facebook informuje, że zabezpieczenia wchodzące w skład systemu Protect dedykowane są jedynie dla kont o podwyższonym ryzyku ataku, ale udostępni je każdemu zainteresowanemu.

Firma zalecać będzie do korzystania z Facebook Protect osoby publiczne, a w szczególności wysoko postawionych polityków piastujących ważne stanowiska w rządzie.

Użytkownicy zainteresowani Facebook Protect będą mogli kupować fizyczne tokeny od różnych sprzedawców osobiście i za pośrednictwem sieci. Rejestracja i powiązanie z Facebookiem odbywać się będzie we własnym zakresie.

Facebook zachęca do korzystania z Protect oraz dodatkowych kluczy bezpieczeństwa.

Sprawdź, jak korzystać z weryfikacji dwuskładnikowej.

Źródło: axios.com