Facebook zaprezentuje coś "niesamowitego"

Prezes Facebooka, Mark Zuckerberg powiedział grupie reporterów, że jego firma pracuje nad wydaniem czegoś niesamowitego w najbliższym tygodniu. Dodał, że będzie to związane z rynkiem urządzeń mobilnych.

O informacji, którą Mark Zuckerberg przekazał reporterom w biurze Facebooka w Seatle, poinformował serwis Reuters.com. Większość internetowych spekulacji wskazuje na to, że niesamowitą nowością Facebooka będzie aplikacja dedykowana dla tabletów iPad, które do tej pory nie miały swojej wersji.

Pod koniec czerwca pojawiły się informacje, że trwają prace nad taką aplikacją. Analitycy od dłuższego czasu zastanawiali się dlaczego serwis społecznościowy tak długo zwleka z wydaniem tego oprogramowania dla tabletu Apple. Do tej pory użytkownicy iPada mogli korzystać z dostępnej w App Store aplikacji Facebooka, ale przygotowanej z myślą o iPhone'ach. Nie jest ona zoptymalizowana dal tabletów i nie wykorzystuje ich możliwości.

Zobacz również:

  • Zhakowane posiedzenie rządu wyświetlało porno z Final Fantasy VII
  • RTV Euro AGD: promocje na produkty Apple - co kupisz taniej? [21.01.22]

Pozostaje pytanie, czy aplikacja dla iPada naprawdę jest tą niesamowitą nowością zapowiadaną przez prezesa Facebooka? Szczerze powiedziawszy, informacja ta nie brzmi zbyt niesamowicie. Może jednak zostaniemy zaskoczeni. Przekonamy się za kilka dni.

W tym tygodniu Facebook zyskał poważnego, choć na razie dopiero raczkującego rywala. Mowa oczywiście o platformie społecznościowej Google+. Serwisowi Marka Zuckerberga faktycznie przydałby się jakiś as z rękawa, bo ostatnia popularność Facebooka nieco spadła.