Facebook zbliża się do 700 milionów użytkowników

Facebook ma już prawie 700 milionów zarejestrowanych kont. Nie jest to jednak powód do zadowolenia, ponieważ portal Marka Zuckerberga od dłuższego czasu notuje minimalne wzrosty użytkowników. Czyżby internauci się znudzili?

Jak podaje serwis Inside Facebook, na początku czerwca, miał na świecie 687,1 miliona użytkowników - o 1,7 proc. więcej niż miesiąc wcześniej (675,4 mln). To niewiele. Zwłaszcza w obliczu informacji, mówiących o tym, że portal traci użytkowników w USA oraz w Kanadzie.

Większość nowych użytkowników Facebooka pochodzi z krajów, w którym portal nie był dotychczas popularny. Najwięcej użytkowników przybyło w Meksyku. Na dalszych miejscach znaleźli się Brazylia, Indie, Indonezja, Filipiny, Argentyna, Kolumbia oraz Tajlandia.

Wygląda na to, że nie ziści się plan Zuckerberga, aby wiosną 2012 roku przekroczyć liczbę 1 miliarda użytkowników na całym świecie. Co oczywiste, najwięcej użytkowników Facebooka znajduje się w Stanach Zjednoczonych (149,4 mln). W Polsce, z portalu Zuckerberga korzysta 6 milionów 200 tysięcy użytkowników, co daje naszemu krajowi 23 pozycję na świecie.