Facebook zintegrowany ze Skype?

Jeden z serwisów internetowych sugeruje, że już wkrótce Facebook wzbogaci się o kolejną funkcjonalność. Tym razem z popularnym serwisem społecznościowym miałby zostać zintegrowany komunikator Skype.

Ponowne rozszerzenie uaktualnionych ostatnio możliwości serwisu społecznościowego zapowiada redakcja Green Any Site. Odnalazła ona dodatkowe linijki w kodzie Facebooka. W wielu miejscach odwołują się one do własności intelektualnych autorów Skype’a i sugerują, że użytkownicy Facebooka albo będą mogli rozmawiać z osobami zalogowanymi w komunikatorze nie opuszczając serwisu społecznościowego, albo wręcz połączyć identyfikatory, konta użytkownika Skype i Facebooka.

Linie kodu, o których mowa, sprawdzają czy przeglądarka Internet Explorer obsługuje ActiveX lub czy jest w niej ślad pod SkypeKit SDK. Ten ostatni umożliwiać ma wykonywanie połączeń audio lub wideo w aplikacjach i urządzeniach nie korzystających z samodzielnego klienta Skype.

Zobacz również:

  • Facebook oskarża obywatela Ukrainy o kradzież danych 178 mln osób
  • Skype prezentuje swój nowy, odświeżony interfejs użytkownika
  • Ogromne zmiany w Apple CarPlay! Obsłużysz radio i klimatyzację

Czy ich obecność rzeczywiście jest zapowiedzią kolejnych nowości czekających na osoby korzystające z Facebooka? Tego zapewne dowiemy się już wkrótce. Póki co, jednym z kolejnych serwisów, które integrują się z Facebookiem jest MySpace.