Facebook zmieni nazwę

Zmiana nazwy może nastąpić już w przyszłym tygodniu i odzwierciedli skupienie firmy na nowym produkcie.

Facebook zmieni nazwę

Mark Zuckerberg, Facebook; cambio16.com

Facebook prawdopodobnie zmieni nazwę, ponieważ chce udowodnić, że wykracza poza media społecznościowe i jest skupiony na tworzeniu przyszłych produktów, takich jak metaverse.

Idea metaversegenerowanego komputerowo środowiska, związanego z AR, VR i innymi technologiami – jest czymś, o czym Facebook dyskutuje już od 2014 roku, kiedy to przejął producenta gogli Oculus. Według The Verge nie wiadomo jednak, czy zmiana nazwy będzie dotyczyć samej platformy, czy rebranding przyjmie formę nowej firmy macierzystej, pod której skrzydłami znajdzie się Facebook, Instagram, WhatsApp i Oculus.

Zobacz również:

  • Facebook - jak usunąć konto?

Nowa nazwa może zostać ujawniona już na nadchodzącej konferencji Facebook Connect, która odbędzie się 28 października. Póki co, firma unika odpowiedzi na jakiekolwiek spekulacje.

Podobną strategię w 2015 roku przyjęło Google, kiedy zrestrukturyzowało się i utworzyło nową firmę macierzystą o nazwie Alphabet. Od tego czasu Google nie zmieniło się aż tak bardzo, i podobnie utworzenie nowej firmy macierzystej dla Facebooka może niewiele zmienić, jednak firma prawdopodobnie skoncentruje się na planach wiążących się głównie z metaverse.

Zobacz także: Oferta Lidla: urządzenia i akcesoria smart home

Źródło: techradar.com, cnet.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: