Facebook zmienia nazwę na Meta

Mark Zuckerberg ogłosił rebranding firmy podczas Facebook Connect i zaprezentował działanie metaverse.

Mark Zuckerberg, Meta

Dyrektor generalny Facebooka, Mark Zuckerberg, ogłosił w czwartek, że firma zmienia nazwę na Meta. Zmiana ma odzwierciedlać koncentrację firmy na budowaniu metaverse - wirtualnego świata, w którym ludzie będą spotykać się z przyjaciółmi, pracować, uczyć się i bawić.

Meta ma być firmą macierzystą, pod której parasolem znajdzie się Facebook, Instagram, WhatsApp oraz Oculus. Handel pod nowym oznaczeniem giełdowym MVRS rozpocznie się już 1 grudnia tego roku. Podczas corocznej konferencji Facebook Connect, Zuckerberg wyjaśnił:

W naszym DNA jesteśmy firmą, która buduje technologię, aby łączyć ludzi, a metaverse to kolejna granica, podobnie jak była nią sieć społecznościowa, od której zaczęliśmy.

Dyrektor zaprezentował działanie metaverse spotykając się z trójwymiarowymi awatarami swoich znajomych w wirtualnym statku kosmicznym. W zapowiedzi możemy zobaczyć również inne awatary grające w szachy, biorące udział w wirtualnym koncercie, uczące się czy pracujące zdalnie.

Zobacz również:

  • W Messengerze podzielisz rachunek ze znajomymi!
  • Szyfrowanie wiadomości na Facebooku pojawi się z opóźnieniem!
  • Facebook zmieni nazwę

Facebook zmienia nazwę na Meta

źródło: CNET, YouTube

Metaverse ma być dostępne na wielu urządzeniach, a sterowanie odbywać się za pomocą gestów, głosu, a nawet myśli. Przedsiębiorca wierzy, że przez najbliższe kilka lat te wirtualne doświadczenia staną się ogólnodostępne, a w ciągu dekady w metaverse będzie ponad miliard użytkowników.

Niektórzy z was mogą się zastanawiać, dlaczego robimy to właśnie teraz. Odpowiedź brzmi: wierzę, że jesteśmy umieszczeni na tej Ziemi, aby tworzyć. Wierzę, że technologia może uczynić nasze życie lepszym.

Facebook pracuje już nad platformą Horizon z częścią Home, dostępną dla użytkowników gogli Oculus Quest, która będzie wstępną wersją przestrzeni domowej w metaverse.

Zobacz tę niezwykłą prezentację:

Zobacz także: Niesamowite zdjęcia Ziemi zrobione w tym tygodniu

Źródło: theverge.com, cnet.com