Fade In czyli jak napisać scenariusz do filmu?

Fade In to narzędzie, które pozwala napisać własny scenariusz filmowy. Aplikacja dostarcza potężnych narzędzi do pisania scenariuszy filmowych, jednak jej największą zaletą jest duża intuicyjność obsługi.

Incepcja

Scenariusz oczywiście można pisać w zwykłym programie tekstowym, ale to jak orka na ugorze. Jeżeli chcemy napisać scenariusz, to warto sięgnąć po profesjonalny program, który sprawi, że pisanie scenariusza stanie się przyjemnością.

Incepcja

Incepcja

Co potrafi Fade In?

Fade In to prawdziwy niezbędnik scenarzysty filmowego. Przejrzysty interfejs pozwala scenarzystom skupić się na pisaniu, a nie na formatowaniu. Czynności takie jak np. numerowanie scen są tutaj bardzo proste. Niczego nie trzeba kopiować i wycinać bloków tekstu - napisane sceny pojawiają się od razu na specjalnym pasku. Sceny bardzo łatwo możemy łączyć ze sobą. W trakcie pisania możesz zmienić nazwisko postaci i automatycznie zostanie ono zamienione w całym scenariuszu. Do każdego paragrafu możemy dołączać notatki oraz streszczenia każdej sceny. Korekty można zaznaczać kolorami. Raporty pokazują takie informacje jak ilość linii dialogowych czy ilość postaci i lokacji w scenariuszu. Fade In zapisuje scenariusze w swoim formacie (.fadein), ale możemy wyeksportować je w formatach TXT, PDF, HTML.

Fade In - wersja demo bez ograniczeń czasowych

Fade In jest płatny, ale to żaden problem, Albowiem wersja demo Fade In zawiera niemal wszystkie funkcje pełnej wersji - różnica polega na tym, że w demo wpisywany jest znak wodny w naszych scenariuszach, a po zapisaniu 10 stron pojawia się informacja o potrzebie rejestracji. Najważniejsze, że demo nie ma ograniczeń czasowych, więc można do woli eksperymentować z Fade In przed zakupem. Cena pełnej wersji Fade In to 50 USD. To niedużo jak na profesjonalne narzędzie tego typu.

Memento

Memento

Fade In - niezbędnik scenarzysty filmowego

W Polsce od lat brakuje dobrych scenariuszy filmowych, czego chyba wszyscy mają świadomość. Fade In wydaje się być bardzo przydatnym narzędziem dla każdego scenarzysty Może ten program kogoś nowego zachęci do napisania ciekawej fabuły? Mam taką nadzieję.