"Fajny odtwarzacz - mogę się dosiąść?"

Mobilne centra rozrywki nie są jeszcze w Polsce rozpowszechnione, jednak czołowi producenci elektroniki użytkowej coraz bardziej łakomym okiem spoglądają na tę niezagospodarowaną jeszcze u nas niszę. Dowodem na to są nie tylko coraz to nowe modele notebooków, ale i przenośne odtwarzacze DVD, w tym wprowadzane właśnie na nasz rynek przez Toshibę urządzenie SD-P2800.

Odtwarzacz wyposażono w panoramiczny wyświetlacz LCD o przekątnej ekranu 23 cm i rozdzielczości 800 x 480 pikseli (kąt widzenia zarówno w poziomie jak i pionie wynosi 170 stopni). Po obu stronach ekranu mieszczą się głośniki typu Bass-Reflex, każdy o mocy 1,5 W. O jakość dźwięku dba cyfrowo-analogowy konwerter 192 kHz/24 bit.

"Fajny odtwarzacz - mogę się dosiąść?"

Toshiba SD-P2800

Oprócz odczytu płyt DVD odtwarzacz oferuje obsługę szeregu najważniejszych formatów multimediów, w tym SVCD i VCD, DivX 3/4/5/6 i MPEG4, jak również popularne formaty plików graficznych. Urządzenie może odczytywać dane zarówno z nośników optycznych, kart pamięci (wbudowany czytnik kart SD, MultiMedia, xD i Memory Stick), jak też z domowego komputera, po połączeniu przez port USB. Filmy można też oglądać podczas podróży autem - umożliwia to samochodowa przejściówka zasilająca.

"Fajny odtwarzacz - mogę się dosiąść?"

Toshiba SD-P2800

Zasilanie urządzeniu zapewnia akumulator litowo-jonowy, który - zdaniem producenta - wystarcza na ok. 4,5 godziny pracy (taki sam czas potrzebny jest do pełnego doładowania baterii). Odtwarzacz jest już dostępny w sprzedaży w cenie 1999 zł.

Więcej informacji: Toshiba