Fakturujemy

Program Faktury 98 służy do sporządzania faktur VAT, rachunków uproszczonych, korekt do faktur i rachunków oraz duplikatów dokumentów na podstawie zdefiniowanych wcześniej list klientów, towarów i usług...

Program Faktury 98 służy do sporządzania faktur VAT, rachunków uproszczonych, korekt do faktur i rachunków oraz duplikatów dokumentów na podstawie zdefiniowanych wcześniej list klientów, towarów i usług. Użytkownik może określić trzy poziomy cen dla danego towaru lub usługi, co umożliwia tym samym podzielenie klientów na grupy i stosowanie indywidualnych rabatów. Program prowadzi pełny rejestr VAT i kontrolę płatności poprzez rejestrację zapłat (także niepełnych) oraz ewidencję dłużników i niezapłaconych dokumentów.

Fakturujemy
Faktury 98 są także wyposażone w moduł statystyczny, który pozwala analizować dane w różnych przekrojach, tworzy wykresy do zestawień i drukuje wszystkie zestawienia z uwzględnieniem założonych filtrów i sortowania.

Program współpracuje z arkuszem kalkulacyjnym MS Excel, do którego za pomocą jednego polecenia można przesyłać dane w celu przeprowadzenia ich analizy lub zrobienia wykresów. Współpracuje także z edytorem tekstu MS Word w tworzeniu korespondencji seryjnej (korzysta z bazy kontrahentów). Aplikacja wykorzystuje także technologię MS IntelliMouse.

Program jest bardzo prosty w obsłudze, choć jego interfejs jest mało intuicyjny. Osoby, które dotychczas korzystały z innych programów, mogą mieć trudności z wykorzystaniem nawet podstawowych funkcji programu bez przeczytania instrukcji obsługi. Aplikacja dysponuje jednak rozbudowanym system podpowiedzi, który znacznie ułatwia pracę.

Aplikacja Faktury 98 znajduje zastosowanie w małych i średnich firmach. Działa w systemach Windows 95/98 i NT, ale nie jest zbyt wymagająca - wystarczy komputer z procesorem 486DX i 8 MB RAM. Możliwe jest także używanie programu w środowisku sieciowym Windows.