Fallout 3. Recenzja

Podsumowanie

Część graczy obawiała się wysokich wymagań sprzętowych Fallouta 3. Niestety, obawy te nie okazały się bezpodstawne. Gra na słabszych konfiguracjach raczej się nie zacina, ma natomiast tendencję do zamykania się bez ostrzeżenia - w jednej sekundzie maszerujesz dziarsko do kolejnej lokacji, by w kolejnej oglądać tapetę pulpitu. Odkąd zmieniłem ustawienia grafiki na niskie, nie zdarzyło mi się to ani razu.

Mimo początkowych narzekań muszę stwierdzić, że gra trzyma poziom i wciąga. Chociaż z oryginalnego Fallouta pozostało tak naprawdę niewiele, nowym deweloperom udało się zachować jedną z największych zalet gry - niesamowity klimat. Odgłosy wydawane przez wrogów, szczególnie dzikie ghule, w połączeniu ze świetnie dobranym podkładem dźwiękowym (niezidentyfikowane dźwięki, szumy, podmuchy wiatru) sprawiają, że zaczynasz poruszać się ze stale wyciągniętą bronią i obracasz się nerwowo na wszystkie strony. Gra dostępna jest w polskiej wersji językowej - spolszczone są zarówno napisy jak i dialogi postaci (warto zauważyć, że głosu DJ Three Dogowi z Radia Galaxy News, pojawiającego się w grze, użyczył Krzysztof Skiba z zespołu Big Cyc). Podczas instalacji można też wybrać wersję anglojęzyczną bądź z polskimi napisami.

Fallout 3. Recenzja

W bestiariuszu znalazło się miejsce dla większej liczby potworów, w tym również dla nieco odmienionego, a prezentowanego centaura

Reasumując - mimo wszystko warto sięgnąć po tę pozycję. Fallout 3 zapewni wiele godzin niezłej rozrywki nawet tym graczom, którzy spodziewali się po tym tytule czegoś więcej. Z całą pewnością to jedna z najważniejszych gier tego roku, godnie świętująca 10. urodziny pierwszej części cyklu.

Fallout 3

Ocena: 7/10

- brak trybu walki turowej,

- brak nawiązań do fabuły poprzednich części gry,

- widoczne podobieństwa do Obliviona.

+ oprawa graficzna, krajobraz, stwory i efekty,

+ klimat.

Informacje dodatkowe:

Producent/Wydawca: Bethesda Software

Dystrybutor w Polsce: Cenega

Cena: 129,90 zł

Strona WWW: http://fallout.bethsoft.com