Fallout 3 nie tak rozległy jak Oblivion

Producenci najnowszej części Fallouta 3 zdradzili kolejny szczegół dotyczący tej wielce oczekiwanej produkcji. Tym razem dotyczy on obszaru na jakim poruszać się będzie gracz.

Wieści o rozmiarze Fallouta 3 wyszły na jaw w rozmowie jaką przeprowadził wiceprezes Bethesdy, Pete Hines, z dziennikarzem GamePlayer.com.au. Okazuje się, że twórcy gry zmienili nieco podejście do rozmiaru terenu dostosowując się do wymagań zupełnie innego świata.

Fallout 3 nie tak rozległy jak Oblivion

"Nigdy nie przeszliśmy całego świata gry, ale szacujemy, że jest on wielkości 50 do 80% rozmiaru Oblivionu" - powiedział Hines. Zmniejszenie rozmiaru gry w stosunku do poprzedniej produkcji firmy jest jednak uzasadnione. W przeciwieństwie do Oblivionu, Fallout 3 dotyczy świata, który został praktycznie permanentnie zniszczony.

Twórcy gry mogliby zapewne stworzyć dziesiątki kilometrów kwadratowych pustkowi jednak mija się to z celem. Dlatego też producenci postanowili się skupić na nieco mniejszym obszarze, na fragmentach świata gdzie życie do końca nie umarło.