Fallout 3 nie tak rozległy jak Oblivion

Producenci najnowszej części Fallouta 3 zdradzili kolejny szczegół dotyczący tej wielce oczekiwanej produkcji. Tym razem dotyczy on obszaru na jakim poruszać się będzie gracz.

Wieści o rozmiarze Fallouta 3 wyszły na jaw w rozmowie jaką przeprowadził wiceprezes Bethesdy, Pete Hines, z dziennikarzem GamePlayer.com.au. Okazuje się, że twórcy gry zmienili nieco podejście do rozmiaru terenu dostosowując się do wymagań zupełnie innego świata.

"Nigdy nie przeszliśmy całego świata gry, ale szacujemy, że jest on wielkości 50 do 80% rozmiaru Oblivionu" - powiedział Hines. Zmniejszenie rozmiaru gry w stosunku do poprzedniej produkcji firmy jest jednak uzasadnione. W przeciwieństwie do Oblivionu, Fallout 3 dotyczy świata, który został praktycznie permanentnie zniszczony.

Twórcy gry mogliby zapewne stworzyć dziesiątki kilometrów kwadratowych pustkowi jednak mija się to z celem. Dlatego też producenci postanowili się skupić na nieco mniejszym obszarze, na fragmentach świata gdzie życie do końca nie umarło.


Zobacz również