Fallout 3 ocenzurowany!

W zeszłym miesiącu informowaliśmy o tym, że gra Fallout 3 została ostatecznie dopuszczona do sprzedaży w Australii. Jednak jak się okazuje, twórcy dzieła przestraszyli się nieco reakcji tamtejszych władz i postanowili ocenzurować produkt na całym świecie.

Wcześniej w tym roku, Fallout 3 został zakazany w Australii. Jednak Bethesda odwołała się od decyzji tamtejszych władz i obiecała ocenzurować niektóre treści gry. Chodziło w szczególności w pojawiające się nazwy narkotyków takich jak morfina. Nazwy zostały wykasowane i to pomogło, Fallout 3 ponownie został dopuszczony do sprzedaży w Australii.

Okazuje się jednak, że twórcy gry przestraszyli się nieco tych pierwszych, bardzo zdecydowanych, reakcji. Peter Hines, wice prezes Bethesdy, zapowiedział właśnie że gra będzie wyglądać identycznie w każdym miejscu na świecie . Innymi słowy, zmiany jakie zaimplementowano w wersji australijskiej pojawią się również w egzemplarzach dostepnych w innych miejscach na świecie.

"Wprowadzone zmiany dotyczą nazw używek występujących w grze. Pierwotnie użyliśmy nazw prawdziwych. Jednak po namyśle postanowiliśmy zmienić je takie, które nie występują w prawdziwym świecie. Dotyczy to wszystkich wersji gier, na wszystkie platformy."

Prawdopodobnie do gry powrócą, znane nam z poprzednich części, takie narkotyki jak Buffout czy Mentats.

Zobacz również:

Fallout 3 zakazany w Australii?

Fallout 3 oficjalnie zakazany w Australii

Fallout 3 dozwolony w Australii!


Zobacz również