Fallout 3 oficjalnie zakazany w Australii

Sprawdziły się najczarniejsze plotki. Sprzedaż Fallouta 3 została już oficjalnie zabroniona na terenie Australii. Czy to dopiero początek kłopotów gry?

Tydzień temu informowaliśmy o pewnych plotkach, które obiegły sieć. Chodziło o sytuację prawną gry Fallout 3 w Australii. Wiele wskazywało na to, że gra nie zostanie tam dopuszczona do sprzedaży.

Fallout 3 oficjalnie zakazany w Australii

Teraz wszystko stało się jasne, a najczarniejszy scenariusz stał się prawdziwy. Fallout 3 oficjalnie został sklasyfikowany jako "RC" (refused classification) co oznacza, że nie może być sprzedawany na tamtejszym rynku.

Zobacz również:

  • Na The Elder Scrolls VI poczekamy bardzo długo

Co ciekawe, okazuje się, że Fallout 3 nie musi mieć takich problemów w innych zakątkach świata. Australia posiada niezwykle restrykcyjne prawo jeśli chodzi o materiały umieszczane w grach.

Nie dopuszczane do sprzedaży są tam wszystkie tytuły, które nie zmieściły się w przedziale wiekowym "do 15+". Wszelkie gry oznaczane symbolami 18+ nie mają zazwyczaj szans na tamtejszym rynku. Na szczęście zdaje się, że przyszłość Fallouta 3 na naszym kontynencie jest niezagrożona. W końcu daleko tej grze do brutalności choćby Manhunta.