Fallout 3 pełen nowości. Poznaj szczegóły

Amerykański magazyn Game Informer przedstawił obszerną zapowiedź nadchodzącego Fallouta 3. Nie trzeba było długo czekać, by informacje zawarte w artykule trafiły do Internetu. Chcecie poznać szczegóły związane z projektem? Czytajcie dalej!

Fallout 3 pełen nowości. Poznaj szczegóły
Z informacji zawartych w artykule wynika, że Fallout 3 powstaje na zmodyfikowanym silniku The Elder Scrolls IV: Oblivion. Gracze będą mieli możliwość wyboru pomiędzy widokiem FPP i TPP. Tytuł projektowany jest z myślą o konsolach nowej generacji (PLAYSTATION 3, Xbox 360) oraz komputerach osobistych.

Fabuła Fallouta 3 rozpoczyna się od narodzin bohatera. Jego matka ginie przy porodzie. Ojciec (któremu głosu użyczy Liam Neeson) poddaje dziecko testowi DNA. W tym miejscu gracz będzie mógł wybrać wszystkie cechy swojej postaci.

Zobacz również:

  • Recenzja: Encased – recenzja gry. Postapokaliptyczne RPG dla fanów klasyki
Fallout 3 pełen nowości. Poznaj szczegóły
Kolejnym punktem będzie okres dorastania bohatera. Autorzy użyli rozwiązania znanego chociażby z Fable - dojrzewanie ma być tutorialem, który zakończy się w wieku 19 lat. Wtedy to bohater opuści Kryptę 101 i ruszy śladami swego zaginionego ojca.

Walka w Fallout 3 oparta zostanie na systemie Vault-tec Assisted Targeting System (V.A.T.S.). Pozwoli on na pauzowanie akcji oraz wykorzystywanie specjalnych punktów. Autorzy postanowili zachować możliwość celowania w poszczególne punkty na ciałach wrogów.

Fallout 3 pełen nowości. Poznaj szczegóły
Co jeszcze? Wskaźniki zdrowia i napromieniowania, od 9 do 12 możliwych zakończeń, reputacja, która wpływa na dalszą rozgrywkę (karma), szeroki wybór broni, wysokie AI przeciwników i wiele innych...

Warto zaznaczyć, że Fallout 3 opatrzony zostanie znaczkiem 18+. Gra ma być mroczna, brutalna i momentami bardzo krwawa.

Szczegóły zostaną podane wkrótce. Oficjalna strona pod tym adresem.