Fallout 3 powiązany z Al-Kaidą

Tak, to nie żart. Czołowa organizacja zajmująca się sprawą terroryzmu była przekonana, że postnuklearne grafiki z Fallouta 3 zostały przygotowane przez islamskich terrorystów.

Sprawa może wydawać się śmieszna gdyby nie fakt, iż została nagłośniona jeszcze przed ewentualną weryfikacją grafik. Wszystko przez amerykańską organizacja SITE, która monitoruje internetową działalność terrorystów.

Fallout 3 powiązany z Al-Kaidą

To właśnie ta grafika zaniepokoiła organizację

Na jednym z forów dyskusyjnych należących do ekstremistów islamskich, SITE znalazło grafikę przedstawiającą zniszczone miasto Waszyngton. Była ona umieszczona w wątku dotyczącym wojny nuklearnej.

Co zrobiło SITE? Rozniosło alarmujące wieści nie upewniając się czy owa grafika to naprawdę wizja terrorystów. Jakie musiało być ich zdziwienie, kiedy dopiero po nagłośnieniu sprawy w prasie (m.in. w Daily Mail i Daily Telegraph) wyszło na jaw, że jest to tak naprawdę screen z najnowszej części Fallouta.

Co ciekawe, to już drugi tego typu przypadek. Dwa lata temu za propagandę terrorystów został uznany jeden z materiałów promocyjnych do Battlefield 2.