Fallout 3 przemawia z zaświatów

Na prowadzonej przez fanów serii Fall Out stronie "No Mutants Allowed", pojawiły się trzy screeny z porzuconego już projektu Fallout 3, które sugerują, że nowa odsłona gry miała mieć również zaimplementowany tryb rozgrywek wieloosobowych.

Decyzja o zamknięciu Black Isle Studios przekreśliła wielkie nadzieje fanów RPG na powstanie trzeciej odsłony tej popularnej serii. Entuzjaści serii wciąż jednak nie zaprzestają wysiłków na rzecz wznowienia produkcji gry przez Interplay lub odsprzedania nie ukończonej gry innemu wydawcy. Zasypywana petycjami firma Interplay, nie zamierza jednak spełnić oczekiwań fanów serii.

Fallout 3

Fallout 3

Dla tego też wielkie poruszenie wśród fanów gry wywołało pojawienie się trzech screenów, które pochodzą z beta wersji dema Fallout III. Demo miało zaprezentować władzom Interplay, możliwości nowego izometrycznego silnika graficznego, który został wykorzystany przy produkcji gry. Fallout powraca więc z zaświatów aby zdradzić nigdy nieupublicznione szczegóły - grę wspiera anonimowy członek zespołu programistów z Black Isle, komentując każdy z obrazków.

Fallout 3

Fallout 3

Pierwszy ze screenów przedstawia fragment podziemnej bazy. Mimo, że screen nie jest zbyt wysokiej jakości, można domyślić się, że świat trzeciej odsłony gry, podobnie jak i ten znany z poprzednich części serii miał charakteryzować się dużą ilością detali. Komentując screen anonimowy programista stwierdza, że prezentowany poziom miał być pełen interesujących efektów graficznych i dźwiękowych. Aby utrzymać ujmujący klimat serii, wiele z efektów dźwiękowych (np. dźwięk otwierania drzwi) zostało przeniesionych z poprzednich wersji.

Fallout 3

Fallout 3

Drugi screen przedstawia fragment budowli znajdującej się na powierzchni gry i trzeba dodać, że wygląda świetnie.

$"Kiedy wchodziło się do budynku lub zaglądało do środka przez okno, dach znikał ukazując wnętrze budynku (w czasie gdy gracz poruszał się na zewnątrz budynku, ich wnętrza nie były renderowane, co pozwoliło zniwelować liczbę poligonów)." – komentuje anonimowy programista zespołu.

Najwięcej zamieszania wywołał jednak screen przedstawiający "Menu główne" gry, gdyż znalazła się tam opcja "play with a friend", co sugeruje, że gra miała posiadać również tryb rozgrywek wieloosobowych w Internecie.

Więcej informacji:

http://www.nma-fallout.com


Zobacz również