Fallout 4: cena, wymagania, data premiery

Pierwszy Fallout pojawił się w 1997 roku i wywołał zamieszanie nie mniejsze, niż prawdziwa wojna atomowa. Kontynuacja wyszła rok później i również była hitem na całym świecie. A potem nastąpiła długa dekada przerwy, po której gracze po raz trzeci mogli powrócić do post-apokaliptycznego świata. W 2010 roku pojawiło się "poboczne" New Vegas i do dziś nie było wiadomo, co dalej.


Fallout 4 nadchodzi - to już pewne! Fanatykom serii to wystarczy do szczęścia, jednak inni gracze chcieliby wiedzieć, czego spodziewać się w grze - jaka będzie fabuła, lokacje, itp. I jak na razie tego się nie dowiedzą poza lakoniczną wzmianką, że akcja gry ma miejsce głównie w Bostonie - albo raczej tym, co ocalało z tej metropolii. Wiadomo, że podobnie jak w Fallout 3, tak i tu gracz będzie mógł patrzeć na świat z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby.

Fallout 4 - data premiery

Jak podano na targach E3 2015, premiera Fallout 4 nastąpi 10 listopada 2015 roku.

Fallout 4: cena, wymagania, data premiery

Fallout 4 - screen z gry

Fallout 4 - wydania

Wiadomo, że gra ukaże się w wersji na komputery PC oraz konsole Xbox One oraz PlayStation 4. Oprócz wydania podstawowego producent przygotowuje też edycję specjalną, "Pip-Boy Edition", która będzie zawierać replikę tzw. pip-boya, czyli znanego z gier Fallout elektronicznego, naręcznego asystenta. Wydanie kolekcjonerskie będzie też zawierać plakat, kieszonkowy przewodnik, metalowe opakowanie na płytę z grą oraz niewielką skrzynkę do trzymania tych skarbów.

Fallout 4: cena, wymagania, data premiery

Fallout 4 - wydanie kolekcjonerskie

Fallout 4 - cena

Jak dotąd podano ceny standardowego wydania gry. W przedsprzedaży cena Fallout 4 waha się od 164,99 - 179,99 złotych w wersji komputerowej oraz 229 - 280 złotych w wersji na konsole. Jak na razie koszt edycji kolekcjonerskiej w Polsce pozostaje nieznany - w Wielkiej Brytanii ma ona kosztować ok. 100 funtów.

Fallout 4: cena, wymagania, data premiery

Fallout 4 - pograją i pecetowcy i właściciele Xboksów oraz PS4.

Fallout 4 - oficjalny trailer

Na początku czerwca Bethesda, producent gry, opublikowała pierwszy trailer, zapowiadający, czego można się spodziewać po Falloucie 4. Na oficjalnym kanale producenta film zaliczył 1 281 540 osłon w czasie zaledwie sześciu godzin!

Aktualizacja: 15 czerwca 2015 14:31

Dodano informację o dacie premiery i cenach w przedsprzedaży

Aktualizacja: 15 czerwca 2015 13:16

Na targach E3 2015 podano datę premiery - 10 listopada 2015.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: