Fallout: New Vegas - premiera w Polsce

22 października to dzień europejskiej (w tym również polskiej) premiery gry Fallout: New Vegas. Gra dostępna jest w polskiej wersji językowej na komputery z systemem Windows oraz w wersji angielskiej na konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Fallout: New Vegas to kolejna część niezwykle popularnego cyklu gier cRPG, osadzonego w świecie spustoszonym wojną nuklearną.

Produkcja ta nie jest jednak bezpośrednią kontynuacją wydanej w 2008 r. gry Fallout 3. Fabuła New Vegas toczy się kilka lat po wydarzeniach z "trójki", poza tym przenosi gracza z rejonu Stołecznych Pustkowi (obszar wokół Waszyngtonu) na Pustynię Mojave, gdzie mieści się inna stolica - stolica hazardu, czyli tytułowe Vegas.

Zobacz również:

  • Starfield - data premiery, wymagania, gameplay. Sprawdź, co już wiemy o nowym RPG od Bethesdy

Nowości, jakie pojawiły się w grze w porównaniu z Fallout 3, to m.in. Koło Towarzysza dzięki któremu można łatwo kontrolować towarzyszy podróży; System Reputacji zbierający dane o konsekwencjach poczynań gracza; nowy arsenał (jak zapowiada wydawca - dwukrotnie większy niż w F3) oraz system konfiguracji nowej broni, który umożliwia eksperymentowanie i modyfikowanie dostępnymi typami broni. Gracz będzie mógł też wybrać przynależność do jednej z trzech występujących w grze frakcji: mieszkańców New Vegas, New California Republic lub Caesar's Legion.

Światowa premiera gry miała miejsce kilka dni temu, 19 października. W zachodniej prasie tytuł zyskuje przychylne recenzje, ale pojawiają się też opinie krytyczne - głównie pod adresem sporej liczby błędów. Wydawca, firma Bethesda, w odpowiedzi na głosy niezadowolenia już wydała pierwszy patch dla Fallout: New Vegas dla wersji PC. Aktualizacja jest pobierana automatycznie przy uruchomieniu gry i połączeniu się z kontem Steam.

Postaciom w grze użyczyli głosów tacy aktorzy jak Matthew Perry, Wayne Newton, William Sadler i Kris Kristofferson. Narratorem jest niezastąpiony Ron Perlman.

W Polsce wydawcą Fallout: New Vegas jest Cenega. Gra kosztuje 149,90 zł.

Więcej informacji: Bethesda


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: