Falstart Star Wars Galaxies

Duża cześć graczy, którzy nabyli w dniu premiery Star Wars Galaxies - grę typu cRPG przeznaczoną do rozgrywek w sieci, nie jest w stanie zarejestrować się na serwerach gry. Lucas Arts tłumaczy, że trudności spowodowane są problemami technicznymi związanymi z serwerami gry.

Gra ukazała się wczoraj, a wielu graczy próbujących po raz pierwszy zalogować się na serwery gry, natrafiło na problemy podczas inicjacyjnej rejestracji na serwerach gry, co uniemożliwiło im wejście do świata Star Wars Galaxies.

Wyjaśniając sprawę, firma Lucas Arts stwierdziła, że Sony Online uruchomiła znacznie więcej serwerów, niż to miało miejsce w przypadku wcześniejszych premier gier tego typu. Developer nie wziął jednak pod uwagę faktu, że już pierwszego dnia sprzedaży gry tak wielu graczy zechce się zarejestrować. Problemy związane z rejestracją firma tłumaczy niespodziewanie dużą ilością chętnych i zawodnością zainstalowanego sprzętu.

Sony oraz Lucas Arts zapewniają, że jeszcze dziś zostanie zainstalowany nowy sprzęt, który powinien wyeliminować zaistniałe problemy. Gdy tylko gracze będą w stanie się zarejestrować, Star Wars Galxies ma działać już bez zakłóceń. Według ostatnich danych w grze uczestniczy już ponad 1400 graczy.