Fałszowane DVD rodem z Tajwanu

Niektórzy tajwańscy producenci fałszują opisy płyt DVD - alarmuje DigiTimes.com. Z informacji przedstawionych przez anonimowego informatora serwisu wynika, że coraz częściej zdarza się, iż firmy sprzedają nośniki przystosowane do zapisu z prędkością 8x jako krążki, które można nagrywać z prędkością 16x.

Równie częstym procederem jest umieszczanie na opakowaniach płyt, które można zapisywać z maksymalną prędkością 4x, informacji o przystosowaniu do zapisu 8x.

DigiTimes.com zwraca uwagę, iż aktualnie tylko kilku największych tajwańskich producentów nośników optycznych jest w stanie wyprodukować płyty, które można nagrywać z prędkościami 16x i 18x - te firmy to m.in. CMC, Ritek, Prodisc, Daxon oraz Lead Data. Mniejszych producentów nie stać na unowocześnienie swoich linii produkcyjnych - dlatego, aby sprostać oczekiwaniom klientów, którzy zaopatrzyli się w nagrywarki DVD 16x, niektórzy z nich fałszują opisy płyt.

Płyty fałszowane mogą być na dwa sposoby - pierwszym jest podanie na ich opakowaniu niewłaściwej prędkości zapisu, przy zachowaniu oryginalnej marki nośnika. Drugą metodą jest sprzedawanie nośnika przystosowanego do zapisu z prędkością 8x jako produktu znanego producenta (np. TDK), który można zapisywać z 16x.

Więcej informacji:http://DigiTimes.com .