Fałszywe maile od Adobe

W Internecie zaczęły krążyć wiadomości e-mail, rzekomo wysłane przez firmę Adobe, a zachęcające do pobrania programu Adobe Reader w wersji 7.0.8. W żadnym wypadku nie należy klikać zawartego w nich łącza - ostrzega firma SurfControl - gdyż doprowadzi to do pobrania i zainstalowania programu przechwytującego hasła internetowe wykorzystywane przez użytkownika.

Kliknięcie w zawarty w e-mailu link powoduje pobranie i zainstalowanie złośliwego oprogramowania monitorującego zachowanie użytkownika w Internecie oraz zapisującego wykorzystywane przez niego hasła do konta pocztowego lub bankowości online. Otwiera również oficjalną stronę firmy Adobe - co ma stwarzać wrażenie legalności działania.

Ponadto, program przekształca zainfekowany komputer w maszynę typu "zombie", z której rozsyłany jest następnie spam reklamujący komunikator Windows Live Messenger (rzekomym nadawcą jest tu z kolei Microsoft) i również zawierający linki do niebezpiecznych stron.

Przedstawiciele Adobe poinformowali, iż firma uzyskała już wiedzę o opisanym zagrożeniu i podjęła odpowiednie kroki, aby mu przeciwdziałać (skontaktowano się z dostawcą serwera, na którym znajduje się strona, skąd pobierany jest keylogger z żądaniem jej usunięcia).

Odwiedź naszą sekcję FTP Anty-spyware i zaopatrz się w najnowsze wersje programów antyszpiegowskich.