Fałszywy alarm !

W sobotę serwis Gamers’ Hell udostępnił do pobrania demo gry „Pretorians”, jednak nie na długo.

Informacja o udostępnieniu pliku z demem ostatniej produkcji firm Pyro Studios wywołała spore poruszenie w świecie entuzjastów . Większość serwisów internetowych poświęconych grom komputerowym, publikowała już informację o pojawieniu się nowego dema. Tymczasem na stronie serwisu Gamers’ Hell, gdzie czekał na internautów plik do pobrania pojawiła się informacja, że na prośbę firm Eidos i Pyro Studios został on usunięty! Okazało się mianowicie, że udostępniony plik jest nieoficjalną i niekompletną wersją dema Pretorians. Czy był to przeciek z firmy, czy może zabieg marketingowy trudno w tej chwili powiedzieć. Jedno jest pewne oficjalnego dema gry jeszcze nie ma, ale zapewne wkrótce się pojawi.

Pretorians jest trójwymiarową strategią czasu rzeczywistego, osadzoną w czasach kiedy nie było większej na świecie potęgi nad Rzym. Fabuła gry inspirowana jest podbojami Juliusza Cezara a część z dwudziestu misji oparta jest na najbardziej spektakularnych zwycięstwach wielkiego wodza. Poza rzymianami w grze dostępne są dwie walczące z cesarstwem nacje: Gallowie i Egipcjanie.

Główny nacisk w grze postawiono na elementy militarne, nie zaś jak w większości RTS-ów na czynnik ekonomiczny. Autorzy Pretorians starali się oddać nastrój i warunki dowodzenia zbliżone do tych jakie rzeczywiście panowały podczas ówczesnych walk. Każda jednostka ma bardzo przejrzyste charakterystyki, jasno definiujące wady i zalety na polu walki. Duży wpływ na przebieg potyczek będzie miało również ukształtowanie terenu np. jazda nie będzie w stanie wjechać do lasu. Ilość jednostek jest zawsze ograniczona więc gracz będzie musiał koncentrować się na najbardziej efektywnym wykorzystaniu dostępnych oddziałów