Fałszywy eBay

Przedstawiciele SANS Institute Internet Storm Center ostrzegli internautów przed korzystaniem ze strony internetowej, podszywającej się pod znany serwis aukcyjny eBay. Ich zdaniem "podróbka" służy do wykradania numerów kart kredytowych użytkowników serwisu.

Kilka dni temu do części użytkowników oryginalnego eBay'a dotarł e-mail, w którym przeczytać można było, że firma utraciła część informacji o użytkownikach i prosi ich, aby zalogowali się do serwisu i uzupełnili je. Wymaganymi informacjami miały być m.in. numer karty kredytowej oraz... hasło dostępu do serwisu aukcyjnego eBay. Pod treścią wiadomości znajdowało się łącze bezpośrednio do formularza rejestracyjnego (jak się okazało, prowadziło ono na inną stronę, która tylko z grubsza przypominała oryginalną witrynę eBay'a)

Przedstawiciele SANS Institute Internet Storm Center postanowili dowiedzieć się na ten temat czegoś więcej. Okazało się, że eBay nie miał żadnych problemów z informacjami o użytkownikach, a cała sprawa jest mocno podejrzana. Zdaniem ekspertów, była to próba "wyłudzenia" od użytkowników serwisu numerów kart kredytowych.

Zobacz również:

  • Zhakowane posiedzenie rządu wyświetlało porno z Final Fantasy VII
  • Trzeci stopień alarmowy CHARLIE-CRP na terenie całego kraju
  • Hakerzy obrobili Cisco - skradziono 55 GB danych. Czy czuć się zagrożonym?

O zdarzeniu poinformowano natychmiast amerykańską policję (fałszywa strona zlokalizowana była w USA) oraz administratora serwera, na której ją umieszczono. Ten natychmiast ją zablokował.