Fałszywy kurier DPD grasuje. Transakcja poza serwisem aukcyjnym, opłacona dostawa...Uważajcie!

"Na fałszywego kuriera" - to kolejny sposób oszustów przygotowany z myślą o użytkownikach serwisów aukcyjnych.

Jeżeli sprzedajesz wartościowe przedmioty za pośrednictwem serwisu aukcyjnego warto abyś dowiedział się o kolejnym sposobie wykorzystywanym przez oszustów. Można go nazwać "na fałszywego kuriera".

Polega on na tym, że do wystawiającego przedmiot dzwoni zainteresowany klient, który jest nim zainteresowany, ale chce załatwić transakcję poza serwisem aukcyjnym. Proponuje opłatę za pobraniem oraz że pokrycie kosztów kuriera DPD. Jeżeli zdecydujemy się na takie rozwiązanie do naszych drzwi za jakiś czas zapuka kurier ubrany w uniform wspomnianej firmy kurierskiej. Podjedzie on odpowiednio oklejonym samochodem dostawczym (mercedes sprinter) i będzie posiadał wyglądające na autentyczne dokumenty. Podpisze się jako Piotr Miłosz (we wszystkich ujawnionych do tej pory przypadkach, kilka z nich w ostatnim czasie miało miejsce we Wrocławiu, używał takiego właśnie nazwiska) i...zniknie z naszym przedmiotem.

Co na to DPD?

Sprawa znana jest firmie DPD, która zaoferowała nawet nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych za pomoc w ujęciu oszusta. Zaleca ona także, abyśmy weryfikowali w ich systemie numer zlecenia. Wystarczy zadzwonić do Contact Center.

Uważajcie. Zastanówcie się też, czy naprawdę warto dla zaoszczędzenia kilkudziesięciu złotych decydować się na transakcję aukcyjną poza oficjalnym obiegiem.

Źródło: Gazeta Wrocław