Fanboy Apple na cenzurowanym: koniec z filmowaniem na koncertach!

Firma Apple pracuje nad systemem, który będzie automatycznie blokował aparaty cyfrowe iPhone'ów, dzięki czemu ich użytkownicy nie będą mogli filmować koncertów.

Nowy system Apple raczej nie przypadnie do gustu użytkownikom iPhone’ów, gdyż dzięki niemu nie będą oni mogli wykonywać zdjęć ani nagrywać filmów podczas koncertów.

Zasada działania systemu jest dosyć prosta. Opiera się on na czujnikach na podczerwień, które potrafią wykryć, że użytkownik iPhone’a skierował jego obiektyw na scenę. Gdy tak się stanie, system kontaktuje się ze smartfonem i automatycznie blokuje jego aparat.

Zobacz również:

Nowa technologia ma na celu ochronę wyłącznych praw do koncertów, które przysługują organizatorom i nadawcom. Często się bowiem zdarza, że amatorskie filmy z imprez tuż po ich zakończeniu pojawiają się np. w serwisie YouTube.

Apple złożyło wniosek patentowy dotyczący nowego systemu już 18 miesięcy temu. Gigant z Cupertino ma nadzieję, że pomoże on mu w prowadzeniu negocjacji z wytwórniami odnośnie sprzedawania muzyki za pośrednictwem iTunes.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: