Fani Wisły Kraków szturmem ruszyli na facebookowe konto Odense

"Odense też, Odense też! Przyjacielem Wisełki jest!!!" To jeden z przykładowych wpisów, jaki pojawił się na "zaatakowanym" z wdzięczności przez fanów Wisły Kraków oficjalnym koncie na Facebooku klubu Odense.

Wczoraj miały miejsce wydarzenia piłkarskie, które z pewnością zapadną w pamięci na długie lata krakowskim kibicom. Otóż ich ukochana drużyna - Wisła Kraków - walczyła z FC Twente o wejście do 1/16 finału Ligi Europy. Piłkarze Białej Gwiazdy pokonali swoich przeciwników 2:1.

Cały sęk w tym, że przejście do następnego etapu rozgrywek nie zależało tylko od nich. Aby tak się bowiem stało, korzystnym wynikiem powinno się także zakończyć spotkanie Fulham - Odense.

Niestety od początku tak istotny dla Wisły mecz nie układał po myśli wicemistrzów Danii (Odense), którzy przegrywali do przerwy 2:0. Na szczęście po ponownym wyjściu na boisko wzięli się mocno w garść i w końcówce meczu (a w zasadzie w ostatnich jego sekundach) doprowadzili do remisu. Wynik ten pozwolił Wiśle wejść do 1/16 finału Ligi Europy z drugiego miejsca w grupie.

Oczywiście kibice z Krakowa oszaleli z radości. Wielu z nich spontanicznie postanowiło podziękować za zawziętą walkę do końca duńskiej drużynie wręcz zalewając wpisami jej oficjalne konto na Facebooku.

Wpisy zamieszczane były przede wszystkim w języku angielskim. Są jednak również polskie. Jeden z ostatnich z nich brzmi następująco:

"dzięki!!!!!!!!macie od nasz po kracie chłopacy:P"

Zobacz na własne oczy jak cieszyli się kibice Wisły, którzy po zakończonym już meczu usłyszeli o wyrównującej bramce Odense, natomiast po powrocie do domu zaraz zasiedli przed komputerem uruchamiając Facebooka: