Fani gier dla adrenaliny chcieli zabić staruszkę

Niestety w przypadku niektórych osób kontakt ze światem gier może prowadzić do tragedii. Na szczęście tym razem szczęśliwie skończyło się tylko na usiłowaniu zabójstwa...

Mało brakowało a w Radomiu doszłoby do zabójstwa 82-letniej staruszki, którego dokonać mieli...fani gier komputerowych.

Policja ustaliła, że do mieszkania kobiety pod pretekstem przeprowadzenia ankiety weszło dwoje młodych ludzi. W momencie, gdy poproszeni zostali o wyjście, zaczęli dusić ofiarę zarzuconym na szyję sznurkiem. Na szczęście jej krzyki usłyszała sąsiadka i spłoszyła niedoszłych morderców.

Zobacz również:

  • PES 2022 (eFootball) - data premiery, tryby gry, nowości. Sprawdź, co wiemy [29.11.2021]

W trakcie podjętych szybko czynności operacyjnych funkcjonariuszom udało się wkrótce zatrzymać bandytów, którymi okazali się 16-letnia dziewczyna i 17-letni chłopak. Szokujące okazały się ustalenia w sprawie motywów, którymi się kierowali. Okazało się bowiem, że para, która poznała się na jednym z portali społecznościowych (dziewczynę zafascynowało w 17-latku to, że twierdził, iż...działa w grupie przestępczej), to zapaleni gracze, którzy mieli na koncie zabicie tysięcy wirtualnych postaci. Poza chęcią rabunku chcieli więc także poczuć przypływ adrenaliny podczas zabicia starszej i słabszej osoby w "realu".

16-latka umieszczona została w schronisku dla nieletnich na okres 3 miesięcy. 17-latkowi przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Obecnie przebywa w areszcie.