Fantasea: podwodne fotografowanie

FD-40x, FL-11 i FL-10 to oznaczenie nowych wodoszczelnych obudów firmy Fantasea przeznaczonych do współpracy z cyfrowymi aparatami firmy Nikon. Pierwsza to idealne rozwiązanie dla lustrzanek D40 i D40x, natomiast pozostałe dwie potrafią szczelnie zamknąć dwa kompakty - Coolpix L11 i Coolpix L10.

Fantasea FD-40x została zbudowana z przeźroczystego polikarbonatu i przeznaczona jest dla posiadaczy cyfrowych lustrzanek - modeli Nikon D40 i D40x. Dzięki niej będą oni mogli wykonywać podwodne fotografie (do głębokości 60 metrów), korzystając z większości potrzebnych opcji (np. migawka, ekspozycja, zoom, menu, kasowanie, podgląd).

Fantasea FD-40x

Fantasea FD-40x

Specjalny wymienny system zapewnia kompatybilność z różnymi obiektywami (do zestawu dołączany jest podstawowy port na obiektyw 18 - 55 mm), natomiast dwa ergonomiczne uchwyty poprawiają komfort użytkowania. O szczelność dba podwójne uszczelnienie O-ring, natomiast o odpowiednie oświetlenie - możliwość skorzystania z systemu doboru mocy błysku lampy Nikonos TTL przy zastosowaniu lampy Nikon SB 800 i obudowy Fantasea FSB800. Urządzenie mierzy 220 x 300 x 230 mm i waży około 2,8 kg.

Fantasea FD-40x

Fantasea FD-40x

Firma zaprezentowała też obudowy przeznaczone dla aparatów Nikon Coolpix L10 i L11. Podobnie jak poprzednie rozwiązanie, zostały one wykonane z przeźroczystego tworzywa i umożliwiają wykonywanie zdjęć na maksymalnej głębokości 60 metrów. Oddają do dyspozycji użytkownika wszystkie niezbędne funkcje oraz korzystają z podwójnych uszczelek O-ring.

Fantasea FL-11

Fantasea FL-11

Kupując jedną z zaprezentowanych obudów musimy mieć też świadomość, że nie zapewniają one ochrony tylko przed wodą - korzystając z nich nie musimy także obawiać się pyłu, piasku i błota. Producent wycenił nowości na 1099 USD (FD-40x) i 200 USD (FL-10 i FL-11).

Strona producenta.