Fantastyczna kraina na Linuksie

Myli się ten, kto sądzi, że Linuks to system wyłącznie dla zapracowanych informatyków. Najlepszym przykładem, że istnieje dla niego również sporo bardzo dobrych gier, jest 'The Battle for Wesnoth', której najnowsza wersja - 0.7.3 - jest już do pobrania ze strony producenta.

'The Battle for Wesnoth' jest strategią turową w klimacie fantasy. Jak to zazwyczaj bywa w tego typu grach, naszym celem jest podbicie (bądź utrzymanie) całej krainy lub poszczególnych wiosek. Niektóre misje wymagają również wykonania konkretnych zadań.

Do wyboru mamy różne rasy, charakteryzujące się odmiennymi możliwościami i jednostakmi, które w miarę naszych postępów w grze nabierają doświadczenia. W 'The Battle for Wesnoth' dostępne są zarówno pojedyncze scenariusze jak i całe kampanie dla trybu single i multiplayer.

Gra powinna przypaść do gustu zwłaszcza tym, których męczą w strategiach wątki ekonomiczne. W 'The Battle for Wesnoth' nie trzeba wydobywać surowców, stawiać hut, itp. - by powołać pod broń nowe jednostki wystarczy zająć wioskę.

Najważniejsze zmiany w wersji 0.7.3 to przede wszystkim poprawienie interfejsu użytkownika, dodanie nowych ras oraz scenariuszy. W grze pojawiły się takie postacie, jak Dwarvish Thunderguard, Iron Mauler i Wose. Do kampanii 'Heir to the Throne' dodano nowy scenariusz, a do trybu multiplayer opcję "prywatnych wiadomości". Jeśli chodzi o interfejs, to poprawiono menu kontekstowe, dodano i poprawiono wygląd postaci, budowli, a także ikonki ataku. Najnowsza wersja gry jest już do pobrania ze strony producenta.

Więcej informacji:

http://www.wesnoth.org/


Zobacz również