Far Cry 2 - prezentacja gry

27 czerwca w warszawskim Multikinie odbył się zamknięty pokaz Far Cry 2. Wydarzenie zostało zorganizowane przez firmy Ubisoft oraz Cenega Poland. Jego celem było zaprezentowanie nowinek związanych z grą.

Far Cry 2 to wielki następca hitu z 2004 roku. Sequel ma jednak zaoferować mnóstwo zmian. Przede wszystkim, akcja gry przeniesiona została do opętanej wojną domową Afryki. Użytkownik wciela się w rolę najemnika, który pracując dla wrogich sobie stron konfliktu i dąży do pokonania znanego handlarza bronią - bezwzględnego "Jackala".

Cel jest jeden, chociaż autorzy wskazują na niezliczone możliwości by go osiągnąć. Wiadomo, że teren, na którym rozgrywa się akcja, obejmuje aż 50km kwadratowych czarnego lądu. Środowisko jest całkowicie otwarte i swobodne w eksploracji. Aby ułatwić przemieszczanie się, autorzy zaimplementowali do gry aż 14 środków transportu - w tym samochody, łodzie, a nawet paralotnię. Wykonywanie zadań ułatwi też interaktywna mapa, na której aktualizowane będą zauważone obiekty.

Główną cechą Far Cry 2 ma być rewelacyjna oprawa graficzna. Programiści z Ubisoft Montreal przygotowali na potrzeby gry specjalny silnik "dunia engine". Dunia oferuje w pełni zniszczalne środowisko, znakomite efekty specjalne związane z wymianą ognia, efekty pogodowe, a także cykl dnia i nocy, nieskryptowane AI przeciwników i wiele więcej. Największe wrażenie zrobiła na nas możliwość podpalenia trawy w taki sposób, by płomień rozprzestrzeniał się z wiatrem. Może to doprowadzić do zapalenia się drewnianych chat wrogów. Tego typu smaczki dają naprawdę wiele radości.

Na koniec warto wspomnieć o repertuarze broni. Autorzy Far Cry 2 zapowiedzieli, że w grze znajdzie się ponad 30 różnych maszynek zagłady. Podczas prezentacji pokazano m.in. miotacz płomieni oraz wyrzutnię rakiet. Trzeba przyznać, że bronie robią wrażenie - za ich pomocą można z łatwością zrównać wioskę z ziemią.

Premiera Far Cry 2 zaplanowana została na wrzesień bieżącego roku. Gra wydana zostanie na PC, Xboksa 360 oraz PS3.

Zobacz jak wygląda gra w naszym obszernym materiale wideo.