Far Cry 2 w pigułce. Pierwsze szczegóły i grafiki!

Ubisoft jeszcze niedawno zapowiadał, że pierwsze szczegółowe informacje na temat Far Cry 2 pojawią się dopiero we wrześniowym numerze magazynu PC Gamer. Stało się jednak inaczej. W najnowszym wydaniu australijskiego pisma PC PowerPlay znajdują się tony informacji o nadchodzącym tytule. Najważniejsze z nich przedstawiamy poniżej.

Dziesięć dni temu pojawiły się pierwsze oficjalne zapowiedzi Far Cry 2. Nie ujawniono wtedy żadnych konkretnych informacji o nadchodzącym tytule.

Co ciekawe, Ubisoft zapowiedział, iż najwcześniej znajdą się one we wrześniowym numerze magazynu PC Gamer. Dużym zdziwieniem był więc fakt, że jako pierwsi wiadomości o Far Cry 2 zdobyli Australijczycy. Informacji jest naprawdę sporo więc postanowiliśmy w skrócie przybliżyć te najważniejsze.

Wiadomo już, że akcja Far Cry 2 toczyć się będzie w Afryce. Fabuła ma być kompletnie nieliniowa i w ten sposób "przypominać Grand Theft Auto".

Do dyspozycji będzie wiele questów, ale część z nich będzie można po prostu pominąć. Co ciekawe, przy wykonywaniu zadań gracz otrzyma możliwość zawiązania rozmaitych sojuszy. Sprzymierzeńcy mają jednak kierować się głównie własnym interesem. Wniosek? Trzeba cały czas uważać.

Obszar ma być odwzorowany niezwykle realistycznie. Przykład - zbliżając się do zbiornika wodnego zobaczymy drzewa i trawę. W momencie gry oddalimy się od źródła, trafimy na środek pustyni. Dodatkową mają być dynamicznie zmieniające się warunki pogodowe. Do poruszania się po wirtualnym świecie Far Cry 2 służyć będzie 14 różnych pojazdów.

Jeśli chodzi o styl zabawy, to każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Gracz będzie mógł wykonywać misje po cichu, skradając się, lub też w stylu "rambo", niszcząc wszystko na swojej drodze. Programiści nie pozwolą jednak na korzystanie cały czas z jednej taktyki. Przeciwnicy dostosują się do naszych działań i szybko zmienią swoje pozycje.

Wiadomo, że w Far Cry 2 nie będzie apteczek. O ile bohater nie otrzyma zbyt dużych obrażeń w ciągu 10 sekund, nic mu się nie stanie. Jeśli zostanie jednak ciężej ranny, będzie trzeba użyć czasochłonnej funkcji leczenia.

Warto dodać, że do dyspozycji użytkowników oddanych zostanie około 30 różnych modeli broni. Co ciekawe, każda z nich będzie się mogła zepsuć.

Z informacji czysto technicznych wynika, że Far Cry 2 będzie w pełni wykorzystywać DirectX 10. Redaktorzy PC PowerPlay twierdzą także, iż gra powinna chodzić płynnie już na jednordzeniowym procesorze, przynajmniej 1GB ramu i DX9.

Brzmi smakowicie, czekamy na dalsze informacje! W końcu premiera zaplanowana została już na pierwszą połowę 2008 roku...