Far Cry 3 zostanie zaprezentowany na E3 2011?

Wiele faktów wskazuje na to, że gra Far Cry 3, tworzona przez studio Ubisoft jest już na dość zaawansowany etapie produkcji i zostanie zaprezentowana na targach E3 2011. Świadczą o tym m.in informacje od osób uczestniczących w jej powstawaniu.

Far Cry był efektem pracy studia CryTek, które później stworzyło grę Crysis. Far Cry 2 to już dzieło ludzi z Ubisoft Montreal. Pierwsza cześć tego shooter rozgrywała się na tropikalnej wyspie, a druga w afrykańskiej dżungli.

Eurogamer.net informuje o kilku faktach, które wskazują, że kolejna część z serii zostanie zaprezentowana już na targach E3 2011. Pierwszą wskazówką są informacje z CV dwóch kaskaderów. Zarówno jeden, jak i drugi podali, że uczestniczyli w powstawaniu gry Far Cry 3 tworzonej przez Ubisoft.

Zobacz również:

  • Far Cry 6 - wymagania sprzętowe i nowy trailer
  • Microsoft, Uber i Ubisoft - tych marek nienawidzi świat. A kogo Polska?

Inną wskazówką są informacje od pracowników Ubisoft. Pewien programista podał, że pracuje nad nieujawnioną grą FPS, a specjalista od animacji i AI, w swoim doświadczeniu zawodowym wymienił niezapowiedzianą jeszcze grę akcji. Według serwisu Eurogamer, jeszcze dalej miał pójść animator Marc Echave. Podobno podał w CV , że tytułem nad którym obecnie pracuje jest Far Cry 3. Jeśli tak było to obecnie wprowadził już zmiany w swoim życiorysie.

Ubisoft nie skomentowało tych doniesień, ale już w ubiegłym roku dwa sklepy internetowe w Szwecji wprowadziły możliwość przedpremierowego zamawiania Far Cry'a 3. Targi E3 2011, które odbędą się w czerwcu wydają się być dobrym terminem na oficjalną prezentację gry.