Far Cry 6 – premiera, rozgrywka, wymagania. Wszytko co musisz wiedzieć [12.05.2021]

Far Cry 6 nadchodzi, a my zbieramy wszystkie informacje na temat gry w jednym miejscu.


Pierwsza odsłona serii Far Cry zadebiutowała w 2004 roku. Od tamtej pory, stała się ona jedną z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych marek gamingowych. Nic zatem dziwnego, że firma Ubisoft regularnie „wypuszcza” kolejne odsłony cyklu.

Po chłodno przyjętym spin-offie - Far Cry New Dawn, twórcy serii mają coś do udowodnienia. Już teraz możemy śmiało stwierdzić, że Far Cry 6 to jedna z najbardziej oczekiwanych gier przyszłego roku. Co tym razem przygotował dla nas Ubisoft? Sprawdźmy.

Far Cry 6 – historia i fabuła

Far Cry 6 doczekał się oficjalnej prezentacji w lipcu tego roku. Oprócz dwóch klimatycznych zwiastunów, otrzymaliśmy również pierwsze informacje na temat fabuły i miejsca akcji gry.

W Far Cry 6 wcielimy się w bojownika ruchu oporu - Dani Rojas. W zależności od wyboru gracza, protagonista będzie kobietą bądź mężczyzną.

Akcja gry przeniesie nas na fikcyjną, tropikalną wyspę - Yara, na której niepodzielną władzę sprawuje bezwzględny dyktator - Anton Castillo (w tej roli Giancarlo Esposito) oraz jego syn - Diego. Brutalne rządy wspomnianej dwójki doprowadzają do wybuchu rebelii, do której dołączy nasz bohater.

Spekuluje się, że Far Cry 6 może być prequelem gry Far Cry 3. Gracze wysnuli teorię, że Diego to tak naprawdę młody Vaas – główny antagonista trzeciej odsłony cyklu. Świadczyć ma o tym m.in. specyficzna blizna nad prawym okiem, która pojawia się zarówno u chłopca, jak i groźnego watażki. Twórcy nie potwierdzi, ale również nie zaprzeczyli tym doniesieniom.

Far Cry 6 może być prequelem Far Cry 3

Far Cry 6 może być prequelem Far Cry 3

Far Cry 6 – rozgrywka

Choć na temat samej rozgrywki wiemy niewiele, to Ubisoft raczej nie zamierza dokonywać pod tym względem żadnej rewolucji. Far Cry 6 wciąż pozostanie pierwszoosobowym shooterem z ogromnym, otwartym światem. Rozbudowane elementy RPG, które pojawiły się w Far Cry New Dawn, raczej nie powrócą.

Far Cry 6 ma nam zaoferować największą mapę w historii serii. Co więcej, sporą jej część zajmie miasto Esperanza – stolica Yary. To duża zmiana w stosunku do poprzedników, gdzie zurbanizowanych terenów było jak „na lekarstwo” (nawet w dziejącej się w USA „piątce”).

Po ogromnym świecie gry będziemy mogli przemieszczać się nie tylko pieszo, ale również za pomocą najróżniejszych "pojazdów". Jak podkreślają twórcy, w grze będzie dostępne wszystko - od konia do czołgu. Śmiało możemy założyć, że pojawią się również samoloty, helikoptery, łodzie oraz motorówki.

Jak przystało na porządnego przedstawiciela gatunku FPS, w Far Cry 6 nie zabraknie bogatego arsenału broni. Jak zapewniają twórcy, oprócz standardowych karabinów, pistoletów i strzelb, pojawią się również bardziej "niecodzienne" wynalazki. Za przykład niech nam posłuży - „Tostador”, wyjątkowy miotacz płomieni.

Potwierdzono również, że w grze pojawi się udoskonalony system towarzyszy, który po raz pierwszy wprowadzono w Far Cry 5. Tym razem jednak, w walce będą mogli wspierać nas wyłącznie zwierzęcy towarzysze. Jednego z nich już zaprezentowano, a jest to „Chorizo”, wyjątkowo odważny piesek, który w trakcie rozgrywki będzie w stanie odciągać uwagę nieprzyjaciół. „Chorizo” z pewnością przyda się zatem graczom, którzy stawiają na cichą infiltrację.

Far Cry 6 chorizo

Sympatyczny Chorizo może być naszym kompanem w Far Cry 6

Na co jeszcze możemy liczyć? Na system kooperacji, który pozwoli dwójce graczy wspólnie przemierzać wyspę Yara i poznawać historię Far Cry 6. Jak będzie on dokładnie wyglądać? Tego jeszcze nie wiemy, ale śmiało możemy założyć, że deweloperzy skorzystają z rozwiązań z Far Cry 5. W „piątce” gracz, który dołączał do hosta, mógł swobodnie rozwijać swoją postać, zdobywać nowy sprzęt, pojawiał się w cut-scenkach, ale z punktu widzenia historii gry tak naprawdę nie istniał. Co istotne, niemożliwe było również przeniesienie postępów z fabuły do swojej wersji gry. Jeśli zatem planujecie co-op w Far Cry 6, to warto zadbać o bliskiego wam kompana, z którym razem, w jednym tempie będziecie poznawać historię.

Far Cry 6 – data premiery

Far Cry 6 miał początkowo zadebiutować 18 lutego 2021 roku. Niestety, data ta jest już nieaktualna. Firma Ubisoft poinformowała, że konieczność pracy zdalnej sprawiła, iż produkcja gry nieco się wydłuży. Nowa data premiery nie została niestety sprecyzowana, wiemy jedynie, że Far Cry 6 zadebiutuje po kwietniu 2021 roku, ale przed marcem 2022. Gra będzie dostępna na: Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S, PC, PS4, PS5 oraz Google Stadia.

Aktualizacja - 19.11.2020

Możliwe, że właśnie poznaliśmy nową datę premiery gry Far Cry 6. Coraz więcej wskazuje na to, że opóźnienie w stosunku do pierwotnego terminu nie będzie duże. Jak wiemy, początkowo produkcja Ubisoftu miała zadebiutować pod koniec lutego 2021 roku. Z najnowszych informacji wynika, że na tropikalną wyspę Yara udamy się w maju przyszłego roku.

Sklep Microsoft Store, który regularnie dostarcza nam przedwczesnych informacji na temat dat premier poszczególnych gier, zaktualizował w swojej bazie danych Far Cry 6. Przy dacie debiutu gry francuskiego producenta widniej teraz data - 26 maja, 2021. Choć oczywiście nie możemy tego traktować jeszcze jako oficjalnej informacji, to z reguły Microsoft Store bardzo rzadko myli się w swoich przewidywaniach.

Możemy się zatem spodziewać, że już niebawem Ubisoft ujawni nam nową datę premiery Far Cry 6 i być może pierwszy oficjalny materiał z rozgrywki. Idealną okazją do tego będzie wydarzenie The Game Awards 2020, które odbędzie się już 11 grudnia. Oprócz wręczania najważniejszych nagród dla przedstawicieli branży gier, TGA słynie również z premierowych pokazów i zapowiedzi nowych produkcji.

Aktualizacja - 07.01.2021

Ubisoft wciąż milczy na temat najnowszej odsłony serii Far Cry. Nie oznacza to jednak, że nie mamy dla was nowych wieści. Jak donosi jeden z największych holenderskich sklepów z grami - Proxis, data premiery Far Cry 6 odbędzie się już 30 kwietnia tego roku. Przypomnijmy, że oryginalnie gra miała zadebiutować w lutym tego roku, ale twórcy potrzebowali więcej czasu na jej dopracowanie. Ostatnio natomiast spekulowano, że gra trafi do nas w maju. Kwietniowa data premiery również wydaje się zatem wiarygodna.

Możliwe, że już w nadchodzących tygodniach francuski producent pokaże nam pierwsze materiały z rozgrywki w Far Cry 6 oraz zdradzi ostateczną datę premiery. Od pierwszej prezentacji gry minęło już ponad pół roku, najwyższa zatem pora na przypomnienie nam o nadchodzącym hicie.

Aktualizacja - 12.05.2021

Włodarze firmy Ubisoft ujawnili nową, wstępna datę premiery Far Cry 6. Gra ma trafić na rynek najpóźniej do 31 marca 2022 roku.

Far Cry 6 – edycje

Oprócz standardowego wydania, Far Cry 6 otrzyma jeszcze trzy edycje specjalne: złotą, ultimate oraz kolekcjonerską. Pierwsza z nich zaoferuje nam dodatkowo przepustkę sezonową, na którą składać się będą trzy duże dodatki DLC. Edycja Ultimate (oprócz season pass) zostanie wzbogacona o wyjątkowe pojazdy i elementy do personalizacji postaci.

Far Cry 6 edycja kolekcjonerska

Najciekawiej zapowiada się oczywiście Edycja Kolekcjonerska, której głównym elementem jest replika broni z gry - "Tostadora" (miotacza ognia). Co ciekawe, gadżet ten otrzymamy w kilku częściach i będziemy musieli zmontować go samodzielnie. W skład "kolekcjonerki" wejdą również:

 • Kolekcjonerskie pudełko
 • Przepustka sezonowa
 • Steelbook
 • Album z grafikami z gry
 • Zestaw 10 nalepek
 • Breloczek z Chorizo
 • Mapa
 • Ścieżka dźwiękowa z gry
 • Cyfrowe dodatki

Aktualizacja - 23.02.2021 - To jeszcze nie czas na beta testy

Ubisoft wciąż milczy na temat przyszłości Far Cry 6. Niestety nie wiemy czy produkcja przebiega zgodnie z planem. Ciszę w tym temacie postanowili wykorzystać liczni oszuści i naciągacze. Gracze zaczęli otrzymywać wiadomości z zaproszeniami do beta testów Far Cry 6, bardzo szybko okazało się jednak, że jest to nic innego jak próba oszustwa, tzw. "phishing ", która polega na tym, że przestępca podszywa się pod inną osobę lub instytucję w celu wyłudzenia poufnych informacji, zainfekowania komputera szkodliwym oprogramowaniem czy też nakłonienia ofiary do określonych działań.

Sprawę nagłośnił streamer theRadBrad, co pomogło w uchronieniu wielu mniej uważnych graczy. Głos w tej sprawie zabrali również przedstawiciele Ubisoftu, którzy potwierdzili, że jest to nic innego jak próba oszustwa, która została już zgłoszona do odpowiednich służb.

Jeśli zatem w najbliższej przyszłości znów natkniecie się na wiadomości mailowe od Ubisoftu w sprawie bety FarCry 6, to dla bezpieczeństwa od razu je usuńcie. Francuski producent z całą pewnością w stosownym czasie oficjalnie zapowie start beta testów produkcji.

Aktualizacja - 06.04.2021 - pokaz gameplay'u coraz bliżej?

Niestety Ubisoft nie rozpieszcza nas informacjami na temat Far Cry 6. Według pierwotnych założeń, już od ponad miesiąca powinniśmy zagrywać się w najnowszą odsłonę serii. Francuski producent zdecydował się jednak przełożyć premierę gry, nie podając przy tam żadnego konkretnego terminu. Możliwe jednak, że właśnie pojawiło się przysłowiowe "światełko w tunelu".

Ted Timmins - główny projektant Far Cry 6, zdradził ostatnio na Twiterze, że jego zespół ma do "ekscytującą zawartość" do pokazania. Z całą pewnością chodzi o pierwszy gameplay, na który czekają wszyscy sympatycy cyklu.

(Musicie poczekać) tylko trochę dłużej, mamy ekscytującą zawartość do pokazania. Mamy nadzieję, że Wam się spodoba! - Ted Timmins, Ubisoft

Kiedy dokładnie możemy spodziewać się nowych wieści dotyczących Far Cry 6? Tego niestety nie wiemy, ale Frédérick Duguet - dyrektor do spraw finansów w Ubisoft, ujawnił niedawno, że Far Cry 6 zadebiutuje na rynku najpóźniej do 30 września 2021 roku. Możemy zatem śmiało założyć, że już w nadchodzących tygodniach powinniśmy otrzymać konkretne informacje na temat gry.

Aktualizacja - 07.05.2021 - Pełna prezentacja gry nastąpi już w przyszłym miesiącu?

Ubisoft wciąż milczy na temat Far Cry 6. Możliwe jednak, że wkrótce otrzymamy całe mnóstwo informacji i materiałów z gry. Wielkimi krokami zbliżają się bowiem targi E3. Choć w tym roku odbędą się one w wyłącznie w formie online, to wzbudzają nie mniejsze emocje niż normalnie. Wpływ na to ma przynajmniej kilka czynników. Przede wszystkim, te kultowe już targi powracają do nas po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Ostatni raz E3 mogliśmy oglądać w 2019 roku i wówczas doczekaliśmy się zapowiedzi i prezentacji wielu ogromnych produkcji.

Nie inaczej ma być w tym roku. Swoją obecność potwierdzili już najwięksi przedstawiciele branży: Microsoft, Nintendo, Sega, Capcom, Square Enix, a także Ubisoft. Przedstawiciele wszystkich firm zapowiadają moc niespodzianek i prezentacji. Francuski producent musi przygotować na E3 2021 prawdziwą "bombę" bowiem obecnie nie ma zapowiedzianego oficjalnie ani jednego tytułu na drugą połowę 2021 roku.

Wiemy już, że Far Cry 6 ma zadebiutować przed 30 września 2021. Prezentacja gry podczas targów E3 2021 (12 - 15 czerwca), będzie zatem idealną okazją do przedstawienia jej światu. Wielce prawdopodobne zatem, że Ubisoft zdecyduje się na krótką kampanię promocyjną, a Far Cry 6 trafi do nas już tej jesieni.

Aktualizacja - 12.05.2021 - Far Cry 6 z nową datą premiery!

Zapowiedź i premiera Far Cry 6 coraz bliżej! Włodarze firmy Ubisoft podsumowali swoje dokonania w ostatnich miesiącach, przy okazji uchylili również rąbka tajemnicy na temat przyszłości firmy. Francuski producent ujawnił, że najpóźniej do 31 marca 2022 roku na rynek trafią następujące gry:

 • Far Cry 6
 • Rainbow Six Quarantine (tytuł roboczy)
 • Riders Republic
 • The Division Heartland
 • Roller Champions
 • Prince of Persia: Sands of Time Remake

Według wcześniejszych informacji od Ubisoftu, Far Cry 6 miał zadebiutować najpóźniej do 30 września tego roku. Choć ten termin wciąż jest możliwy do zrealizowania, to możemy śmiało założyć, iż nowa, wstępna data premiery oznacza, że grę zobaczymy nieco później. Kiedy dokładnie? W zeszył (bardzo dobrym pod względem finansowym) roku, Ubisoft wydał swoje największe tytuły w przeciągu praktycznie miesiąca (od końcówki października do początku grudnia). Wówczas zadebiutowały takie produkcje jak Watch Dogs Legion (29 października), Assassin's Creed Valhalla (10 listopada) oraz Immortals Fenyx Rising (3 grudnia). Debiut Far Cry 6 w "gorącym" okresie przedświątecznym, w okolicach listopada wydaje się obecnie najbardziej prawdopodobny.

Zobacz również: Wszystko co wiemy o nowym God of War – premiera, rozgrywka, platformy