'Far Cry' DVD - premiera już w piątek

Cenega Poland poinformowała, że już w najbliższy piątek, 10 września, do sklepów na terenie całego kraju trafi edycja DVD jednej z najciekawszych gier FPP ostatnich lat - ''Far Cry''.

Będzie to specjalna wersja gry, która wykorzystuje między innymi model cieniowania 3.0 (Shader Model 3.0), udostępniany jedynie przez karty graficzne najnowszej generacji. Dzięki temu grafika w 'Far Cry' będzie jeszcze bardziej efektowna. 'Far Cry' DVD wydane zostanie w profesjonalnej, polskiej wersji językowej i będzie kosztować 119,90 zł.

'Far Cry' to szybka gra taktyczno-zręcznościowa w konwencji FPP przygotowywana w wersjach na PC, PS2, Xbox oraz Game Cube. W grze zastosowano jeden z najnowocześniejszych silników graficznych - CryENGINE, który doskonale sprawdza się zarówno na otwartym terenie jak i w zamkniętych pomieszczeniach. Co ciekawe nie jest to wyłącznie engine odpowiedzialny za grafikę - za jego pomocą sterowany jest cały świat. Od fizyki (postaci, ubrań, przedmiotów, pojazdów) poprzez dźwięk 3D (5.1 i EAX 2.0), rendering (na PC - OpenGL i DirectX 8/9, oraz na Xbox, PS2, Game Cube) do efektów specjalnych (cieniowanie, dynamiczne oświetlenie, mgła) i sztucznej inteligencji.

Głównym bohaterem gry jest Jack Carver, marynarz i kapitan niewielkiej łodzi, który przyjmuje intratną propozycję przetransportowania ponętnej dziennikarki Valerie na pewną rajską wyspę. Niestety w chwili zawijania do portu, Jacka powitała kanonada artyleryjska, która zatapia jego łódź. Bez pieniędzy, łodzi i pojęcia o tym co się dzieje na wyspie opanowanej przez grupę bezwzględnych najemników, Jack podejmuje walkę o przetrwanie. Już wkrótce okazuje się jednak, że walczy o przetrwanie całej ludzkości.


Zobacz również