Far Cry gotowy

Firma UbiSoft poinformowała, że ukończono już prace nad strzelaniną FPP – Far Cry. Gra zyskała status "gold" i trafiła już do tłoczni. Jednocześnie wydawca zapowiedział również kolejne, trzecie już demo gry.

Far Cry to szybka gra taktyczno-zręcznościowa w konwencji FPP przygotowywana w wersjach na PC, PS2, Xbox oraz Game Cube. W grze zastosowano jeden z najnowocześniejszych silników graficznych - CryENGINE, który doskonale sprawdza się zarówno na otwartym terenie jak i w zamkniętych pomieszczeniach. Co ciekawe nie jest to wyłącznie engine odpowiedzialny za grafikę - za jego pomocą sterowany jest cały świat. Od fizyki (postaci, ubrań, przedmiotów, pojazdów) poprzez dźwięk 3D (5.1 i EAX 2.0), rendering (na PC - OpenGL i DirectX 8/9, oraz na Xbox, PS2, Game Cube) do efektów specjalnych (cieniowanie, dynamiczne oświetlenie, mgła) i sztucznej inteligencji.

Głównym bohaterem gry jest Jack Carver, marynarz i kapitan niewielkiej łodzi, który przyjmuje niezwykle intratną propozycję przetransportowania ponętnej dziennikarki Valerie na pewną rajską wyspę. Niestety w chwili zawijania do portu, Jacka powitała kanonada artyleryjska, która zatapia jego łódź. Bez pieniędzy, łodzi i pojęcia o tym co się dzieje na wyspie opanowanej przez grupę bezwzględnych najemników, Jack podejmuje walkę o przetrwanie. Już wkrótce okazuje się jednak, że walczy o przetrwanie całej ludzkości.

W Europie gra pojawi się 25 marca. W Polsce Far Cry wyda Cenega, a jej premiera przewidziana jest na kwiecień 2004r. Wraz z informacją o ukończeniu prac nad Far Cry, Ubi Soft zapowiedział również wydanie finalnego dema gry pt. "Boat", które ma być dostępne od 15 marca. Na razie jednak, zapraszamy do pobrania wcześniejszych wersji demonstracyjnych gry z naszego serwera FTP.

Pliki do pobrania:

Far Cry demo

http://www.gamestar.pl/ftp/program.asp?id=1750&sys=gry

Far Cry "Research" demo

http://www.gamestar.pl/ftp/program.asp?id=1790&sys=gry


Zobacz również