Far Cry w Polsce?

Firma LEM opublikowała właśnie pierwsze informacje na temat gry ze stajni Ubi Softu pt. Far Cry. Choć w informacji nie ma na ten temat wzmianki, należy się spodziewać, że właśni LEM wyda ją w naszym kraju.

Głównym bohaterem gry jest Jack Carver, marynarz i kapitan niewielkiej łodzi, który przyjmuje niezwykle intratną propozycję przetransportowania ponętnej dziennikarki Valerie na pewną rajską wyspę. Niestety w chwili zawijania do portu Jacka powitała kanonada artyleryjska, która zatapia jego łódź. Bez pieniędzy, łodzi i pojęcia o tym co się dzieje na wyspie opanowanej przez grupę bezwzględnych najemników, Jack podejmuje walkę o przetrwanie. Już wkrótce okazuje się jednak, że walczy o przetrwanie całej ludzkości!

Zapowiedziana przez Ubi Soft na koniec roku, szybka gra taktyczno-zręcznościowa w konwencji FPP dostępna będzie na PC, PS2, Xbox oraz Game Cube. Far Cry to jedna z ciekawszych gier pokazywanych na tegorocznych targach E3, przede wszystkim dzięki zastosowaniu w niej jednego z najnowocześniejszych silników graficznych. CryENGINE, doskonale sprawdza się zarówno na otwartym terenie jak i w zamkniętych pomieszczeniach. Co ciekawe nie jest to wyłącznie engine odpowiedzialny za grafikę - za jego pomocą sterowany jest cały świat! Od fizyki (postaci, ubrań, przedmiotów, pojazdów...) poprzez dźwięk 3D (5.1 i EAX 2.0), rendering (na PC - OpenGL i DirectX 8/9, oraz na Xbox, PS2, Game Cube) do efektów specjalnych (cieniowanie, dynamiczne oświetlenie, mgła) i sztucznej inteligencji.

Jednocześnie firma Lem poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży w sklepach Empik trzech promocyjnych pakietów gier w atrakcyjnych cenach:

Z myślą o najmłodszych:

Kangurek KAO

Droga do El Dorado PL

Hype: The Time Quest PL

cena - 29,90

Dozwolone od 18 lat:

Red Faction

Quake II (seria Xplosiv - Top Lista)

Głupki z Kosmosu (Stupid Invaders PL)

cena - 49,90

3, 2, 1 ....GO!

Rally Championship PL

Rally Championship Xtreme PL

Pro Rally 2001 PL

cena - 39,90